Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Przetarg unieważniony. N-S później

czwartek, 01 luty 2018 17:23
Dział: Wiadomości
Autor 

Przetarg na budowę I odcinka trasy N-S został unieważniony. Wpłynęła tylko jedna oferta, droższa o 17 milionów złotych od kosztorysu inwestycji. Kolejny przetarg MZDiK ogłosi za dwa tygodnie.

Oferty w przetargu na budowę pierwszego odcinka trasy N-S były przyjmowane do 23 stycznia. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji otrzymał tylko jedną ofertę od konsorcjum dwóch firm: z Rzeszowa i Wąchocka. Po analizie nadesłanej oferty, MZDiK unieważnił przetarg. - Powody są oczywiste. Powody finansowe – mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu.
Konsorcjum firm z Rzeszowa i Wąchocka, które wyraziło chęć budowy I odcinka trasy N-S wyceniło swoją ofertę na blisko 36 milionów złotych. To o 17 milionów więcej niż mógł wydać na tę inwestycję MZDiK. - Możemy zapewnić, że za około 2 tygodnie ogłosimy kolejny przetarg. Będzie to przetarg z wydłużonym terminem realizacji. To bardzo istotne. Mamy nadzieję, że ten wydłużony termin przyciągnie większą liczbę oferentów – dodaje Dawid Puton.
Unieważnienie i ogłoszenie nowego przetargu opóźni budowę I odcinka trasy N-S. Zakończenie inwestycji było planowane na grudzień tego roku.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Umowa na trase N-S, podpisana

  Dyrektor MZDiK w Radomiu i przedstawiciele firmy Inżynieria Rzeszów podpisali umowę na budowę I odcinka trasy N-S. Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice, wygrało przetarg ogłoszony przez MZDiK. Budowa I odcinka trasy N-S ma się rozpocząć na początku czerwca.

 • Budowa trasy N-S z dodatkowym finansowaniem

  Ponad 11 milionów złotych dofinansowania otrzyma z budżetu państwa MZDiK na budowę I odcinka trasy N-S. Pieniądze pochodzą z subwencji drogowej. Wniosek o dotację MZDiK złożył w lutym tego roku.

 • Rusza budowa I odcinka trasy N-S

  Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice wybuduje I odcinek trasy N-S. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję. Prace mają ruszyć na przełomie maja i czerwca.

 • Ponownie za drogo

  Dwie oferty wpłynęły na drugi przetarg dotyczący budowy pierwszego odcinka trasy N-S. Obie oferty są droższe o kilkanaście milionów złotych od zaplanowanych kosztów budowy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej