Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Radni krytykują opozycję: „Wstyd!”

czwartek, 01 luty 2018 17:56
Dział: Wiadomości
Autor 

„To wstyd dla miasta i chęć pokazania prezydentowi kto w mieście rządzi” - tak radni Kazimierz Woźniak i Ryszard Fałek komentują poprawki zgłoszone do budżetu na 2018 rok przez 16 radnych opozycji.

 

Nie milkną echa wtorkowej sesji budżetowej, podczas której radni uchwalili budżet Radomia na 2018 rok. 'Za' przyjęciem budżetu głosowało 26 radnych, w tym wszyscy radni Platformy Obywatelskiej. Dwóch radnych wstrzymało się od głosu. Nikt nie był przeciw. Radni, którzy wstrzymali się od głosu to Kazimierz Woźniak z Radomian Razem i Ryszard Fałek ze Wspólnoty Samorządowej. Obydwaj krytykują zachowanie grupy 16 radnych opozycji i złożone przez nich poprawki. - Te poprawki, to jest chęć udowodnienia prezydentowi Radomia, że my mamy siłę i bez nas prezydent nic w tym mieście nie może zrobić. Te poprawki są wymierzone tak naprawdę nie przeciwko prezydentowi, ale przeciwko mieszkańcom Radomia – mówi Kazimierz Woźniak.
Radni opozycji zgłosili kilkadziesiąt poprawek do projektu budżetu, który przygotował prezydent Radosław Witkowski. - Hipokryzja przemawia z uzasadnienia. Zmniejszenie wydatków w planie budżetu na 2018 rok, czyli o 8 milionów złotych ma na celu ograniczenie deficytu budżetowego i tym samym zmniejszenie tempa zadłużenia miasta. Pod tym podpisują się radni, którzy przez dwie kadencje zadłużyli miasto na 400 milionów złotych – dodaje Kazimierz Woźniak.
Złożone przez radnych opozycji poprawki dotyczą między innymi transportu, Radomskiego Programu Drogowego, edukacji, ochrony zdrowia, kultury i sportu. - Radni PiS wraz ze swoja przybudówką pokazują, że należy tę kulturę zniszczyć. Wycina się z przestrzeni kulturalnej setki tysięcy złotych, co idzie później w miliony – mówi
Ryszard Fałek, radny Wspólnoty Samorządowej.
Zdaniem Ryszarda Fałka to, co stało się na wtorkowej sesji jest wstydem i porażką dla miasta. - To robienie na złość miastu i mieszkańcom ze szkodą dla rozwoju miasta i tylko po to, żeby dokuczyć prezydentowi i żeby wygrać kolejne wybory, to jest to nieporozumienie, porażka i wstyd dla miasta. Wszystko dzięki radnym PiS i ich przybudówce – dodaje Ryszard Fałek.
Prezydent Radosław Witkowski zapowiedział, że na każdej kolejnej sesji Rady Miejskiej będzie zgłaszał poprawki, dotyczące wydatków i inwestycji, które nie znalazły się w uchwalonym budżecie.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Chcą iść razem do wyborów

  Stowarzyszenie Bezpartyjni Radom i Wspólnota Samorządowa – jak mówią - sprzeciwiają się upolitycznianiu Rady Miejskiej. Chcą iść razem do wyborów samorządowych i wystawić swojego kandydata na prezydenta Radomia.

 • Udana zbiórka dla schroniska
  Dwa busy pełne karmy dla zwierząt, ciepłych koców, a także palet trafiły do radomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. To mikołajkowa akcja, jak co roku zorganizowana przez Stowarzyszenie Radomianie Razem
 • Klasyka motoryzacji w Radomiu

  Załoga z Białorusi jadąca Wołgą z 1975 roku zdobyła puchar prezydenta Radomia podczas 37 Warszawskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Rajd warszawski, ale tym razem odbył się w Radomiu. Wybierano m.in. mistrza elegancji. Liczył się nie tylko wygląd i stan samochodu, ale także to, jak zaprezentowała się załoga. Patronem rajdu było stowarzyszenie Radomianie Razem.

 • Ryszard Fałek: “Lotnisko do zamknięcia”

  Jeśli Dariusz Wójcik jako przewodniczącego Rady Miejskiej nie zmieni swojego zachowania, to za każdym razem będę składał wniosek o jego odwołanie” - mówił radny Wspólnoty Samorządowej Ryszard Fałek, który był gościem programu „Kelles-Krauza 13” TV Dami. Ryszard Fałek odniósł się także do kwestii lotniska cywilnego na Sadkowie. Jak sam stwierdził gdyby to od niego zależało, to lotnisko by zamknął.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej