Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Budżet Obywatelski 2019. Jest rekord

wtorek, 30 styczeń 2018 17:44
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 400 projektów zgłosili mieszkańcy do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. To rekordowa ilość. Pomysłów jest wiele. Mieszkańcy chcą m.in. nowych chodników i ścieżek rowerowych. Są też projekty zakładające walkę ze smogiem.

 

Zdecydowana większość pomysłów do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok, bo 300 wpłynęła drogą internetową. Pozostałe 100 wniosków złożono w formie papierowej. To rekordowa ilość. W roku ubiegłym wpłynęło 350 projektów. W Budżecie Obywatelskim na 2019 rok obok tradycyjnych już obszarów terytorialnych i ogólnomiejskiego wyodrębniono nowy – instytucjonalny. I to był dobry pomysł – ocenia Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia. - Dzięki obszarowi instytucjonalnemu, do którego wpływały projekty np. ze szkół czy pogotowia mamy dużo projektów mniejszych, takich lokalnych. I to bardzo cieszy – dodaje. Wnioski są bardzo różnorodne. Mieszkańcy mają pomysły na to jak walczyć ze smogiem, są też postulaty o budowę ścieżek rowerowych i remonty chodników. Radomianie wnioskują również o nowe imprezy kulturalne, warsztaty artystyczne i ciekawe propozycje spędzania czasu dla seniorów. Teraz wszystkie zgłoszone projekty zostaną poddane ocenie formalnej. Autorzy wniosków odrzuconych będą mieli szansę na ich obronę w połowie kwietnia na posiedzeniu zespołu opiniującego. Lista projektów, na które będzie można głosować ma zostać opublikowana na początku maja, a samo głosowanie zostanie przeprowadzone od 1 do 30 czerwca. W Budżecie Obywatelskim na 2019 rok zarezerwowano 4 miliony 800 tysięcy złotych.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2019

  Na karcie do głosowania znajduje się rekordowa liczba 205 projektów zgłoszonych przez samych radomian. W obszarze ogólnomiejskim do podziału jest 1,2 mln złotych, natomiast w każdym z pięciu obszarów lokalnych oraz w obszarze instytucjonalnym, który jest w tym roku nowością zarezerwowano po 600 tys. złotych. Uprawnieni do głosowania są radomianie, którzy ukończyli 16 rok życia. Głosujący mogą ocenić dowolną liczbę projektów ze wszystkich obszarów, przyznając punkty od 1 do 3.

 • Miejskie obchody

  W czwartek w Radomiu odbędą się miejskie obchody 277 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczną się na Placu Corazziego o godzinie 12.30. O szczegółach mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.

 • Koncert patriotyczny w Dniu Flagi RP

  2 maja – to w polskim kalendarzu Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W Radomiu z tej okazji odbędzie się koncert patriotyczny w muszli w Parku im. Tadeusza Kościuszki. O szczegółach koncertu mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.

 • Tysiąc opinii. Czas na selekcję projektów

  Zakończyło się opiniowanie ponad 400 wniosków zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Ocena wniosków zajmowały się poszczególne wydziały i jednostki Urzędu Miejskiego. Takich opinii zebrano ponad tysiąc.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej