Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Wjechał na zamknięty przejazd kolejowy w Bartodziejach

sobota, 27 styczeń 2018 14:18
Dział: Wiadomości
Autor 

Staranował rogatkę i wjechał na przejazd. Kierowca auta miał bardzo dużo szczęścia na przejeździe kolejowym w Bartodziejach. Ale 99 % wypadków spowodowanych na przejazdach wynika z nierozważnej jazdy kierowców.

 

Taranuje rogatkę, wjeżdża na tory zatrzymując się dopiero przed drugą, opuszczoną rogatką. Takie zdjęcia zarejestrowały kamery monitoringu na przejeździe kolejowym w Bartodziejach. Niestety tak nieostrożnych zachowań kierowców na przejazdach kolejowo-drogowych jest znacznie więcej. To właśnie brawura, żeby nie powiedzieć głupota była przyczyną 99 % wypadków na przejazdach – informują PKP Polskie Linie Kolejowe. Dlatego PKP zapowiadają zwiększenie ilości kamer na przejazdach w całej Polsce. Obecnie w całym kraju jest prawie 1200 przejazdów obserwowanych przez kamery. Nagranie takie jak to, zarejestrowane w Bartodziejach, czy to z Koszalina są materiałami dowodowymi w sprawach przeciwko nierozważnym kierowcom. Dzięki takim filmom w ubiegłym roku – jak informują PKP – wpłynęło blisko 1000 wniosków o ukaranie prowadzących samochody.
W 2017 roku 99% wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych było spowodowanych zlekceważeniem zasad ruchu drogowego przez kierowców. Łącznie doszło do 183 zdarzeń z udziałem pojazdów na przejazdach kolejowo-drogowych. Zginęło w nich 29 osób.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • 825 milionów na remont linii kolejowej Radom - Warka

  Ponad 825 milionów złotych będzie kosztował remont linii kolejowej numer 8 na odcinku Radom – Warka. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otrzymają na tę inwestycję dofinansowanie unijne w wysokości prawie 476 milionów złotych. Umowa na dofinansowanie remontu została podpisana w piątek w budynku radomskiego dworca PKP.

 • Będzie kolejny etap remontu linii Radzice – Radom

  29 milionów złotych przeznaczą w 2018 roku Polskie Linie Kolejowe na remont ostatniego odcinka trasy Radzice – Radom. To ciąg dalszy prac. W minionym roku na tej trasie PLK wyremontowała ponad 20 przejazdów.

 • Czarna seria potrąceń pieszych w Radomiu

  Siedem osób zostało potrąconych na przejściach dla pieszych w środę wieczorem i czwartek rano. Na szczęście nikt nie zginął. Policja apeluje o ostrożność.

 • System informacyjny na dworcu dopiero w 2019 roku

  Najwcześniej w 2019 roku pojawią się na peronach radomskiego dworca tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Jak informują PKP PLK S.A., trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy montażu takich tablic.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej