Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Prace radomian na wystawie w Warszawie

sobota, 06 czerwiec 2015 15:53
Dział: Wiadomości
Autor 

Około 30 prac stypendystów fundacji Polish Orphans Charity, w tym radomian, oglądać można na wystawie zorganizowanej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

Od kilku dni w Warszawie, przy Placu Bankowym, w siedzibie prezydenta Warszawy i Wojewody Mazowieckiego oglądać można wystawę prac stypendystów fundacji Polish Orphans Charity. W większości to prace radomian. - Pokazaliśmy prace siódemki naszych stypendystów, z tego piątka jest związana lub pochodzi z Radomia. Czworo z nich jest absolwentami lub uczniami Zespołu Szkół Plastycznych. Piaty to Michał Wasik, który urodził się w Radomiu, pierwsze stypendium dostał w Radomiu, a teraz jest studentem architektury. Poza tym pokazaliśmy jeszcze prace dwójki stypendystów warszawskich – mówi Krzysztof Gajewski, przedstawiciel kanadyjskiej fundacji Polish Orphans Charity. Jak tłumaczy Krzysztof Gajewski, fundacja starała się pokazać najlepszych stypendystów. Tych, którzy posiadają już jakieś większe osiągnięcia. Większość z nich wyszła z Zespołu Szkół Plastycznych. To m.in. Dominika Wąsik, radomianka, która w tej chwili jest studentką Akademii Sztuk Pięknych we Włoszech. Dwójka stypendystów warszawskich to Diana Soliyarskaya, mieszkająca w Warszawie Białorusinka oraz Nadia Sajjad, półkrwi Irakijka. - Bez względu na to, gdzie się kto urodził, skąd pochodzi, są to bardzo zdolni, wspaniali artyści. Myślę, że niejeden raz o nich wszystkich usłyszymy. O Oli Badełek, o Klaudii Dobroń, o Michale Wasiku, o Adrianie Ruśkowskim – wylicza Krzysztof Gajewski. W poniedziałek Krzysztof Gajewski ma spotkać się z ministrem wielokulturowości Kanady. Jak zapowiada Gajewski, będzie chciał także jemu pokazać tę wystawę i ofiarować mu któryś z obrazów radomskich artystów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Stypendia Polish Orphans Charity już po raz ostatni

  Do 30 czerwca Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego przyjmuje wnioski o przyznanie stypendium fundacji Polish Orphans Charity. Będzie to ostatnia edycja stypendiów bowiem fundacja Polish Orphans Charity kończy w tym roku działalność w Polsce

 • Stypenia po raz ostatni

  Już po raz 12-ty Fundacja Polish Orphans Charity wręczy w Radomiu stypendia dla dzieci uzdolnionych artystycznie. Wręczenie stypendiów odbędzie się 24 października. Ale będzie to ostatnia edycja stypendiów fundowanych przez Polish Orphans Charity.

 • Ponad 2700 złotych stypendium. Można składać wnioski

  Rozpoczął się nabór wniosków o stypendium fundacji Polish Orphans Charity. To stypendium artystyczne przyznawane dzieciom i młodzieży znajdującym się w trudniejszej sytuacji rodzinnej.

 • Superkasa dla gwiazdorów

  Miasto daje pieniądze na stypendia sportowców, ale komu ile się należy w drużynie decyduje klub. Stąd płacowe kominy i kontrowersje wokół stawek. Dla kibiców to często niezrozumiała sprawa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej