Dzisiaj jest: 10 Czerwca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Bogumił, Małgorzata, Edgar

Prezydent o propozycjach radnych: zablokują rozwój

czwartek, 25 styczeń 2018 16:40
Dział: Wiadomości
Autor 

Zdaniem władz Radomia niektóre propozycje budżetowe radnych opozycji zablokują rozwój miasta. Przykładem są cięcia w planie inwestycji drogowych, kulturze i polityce społecznej.

 

Wiceprezydent Konrad Frysztak alarmuje: propozycje radnych zmuszą do rezygnacji z programu drogowego. Miasto nie będzie też mogło przebudować ulic przy powstającej hali sportowej.
- Radomski Program Drogowy, nad którym pracowaliśmy od początku kadencji prezydenta Witkowskiego, zakładał, że przy tych ulicach będzie pełna koordynacja wszystkich służb i gestorów sieci. Program działa i stąd nasz apel: szanowni państwo nie popsujcie tego co udało nam się wspólnie zrobić – alarmuje Konrad Frysztak.
Proponowane cięcia dotyczą też parkingu przed szpitalem, czy tzw. wydatków bieżących. To m.in. koszty sprzątania ulic i koszenia trawników. Z kolei wiceprezydent Jerzy Zawodnik obawia się, że zabraknie pieniędzy na aktywizację seniorów.
- Przygotowaliśmy specjalny program dla seniorów, a dziś jest on torpedowany – zarzuca opozycji Jerzy Zawodnik.
Propozycje opozycji dotykają też kultury. Wiceprezydent Karol Semik mówi, że w tym przypadku budżet zmniejszy się o 700 tysięcy złotych. A to jego zdaniem oznacza na przykład cięcia w programie imprez Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr. Opóźni się też otwarcie Instytutu Miejskiego w dawnej kamienicy Deskurów.
- Zabraknie 250 tysięcy na organizację imprez w Amfiteatrze. Pozostałe 450 tysięcy to planowane koszty różnych imprez w tym obchodów rocznicy Czerwca 76 – wyjaśnia Karol Semik.
Na dzisiejszej konferencji prasowej dyrektor kancelarii prezydenta Mateusz Tyczyński stwierdził, że niektóre propozycje radnych spowolnią rozwój miasta.
- Niektórzy radni zgłosili propozycje na zasadzie ręcznego hamulca – komentuje Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.
Sesja, na której radni podejmą decyzję w sprawie budżetu, odbędzie się we wtorek 30 stycznia.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej