Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Ostatni dzwonek na zgłoszenie wniosku do BO

czwartek, 25 styczeń 2018 16:20
Dział: Wiadomości
Autor 

Tylko do jutra można składać projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Na razie jest ok. 200 wniosków, ale praktyka pokazuje, że to właśnie w końcowej fazie wniosków wpływa najwięcej.

 

Wnioski można składać w stałych punktach, także wrzucać do urn w punktach mobilnych, lub skorzystać z internetu. Nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok ruszył 11 stycznia. Zainteresowanie, jak mówi dyrektor kancelarii prezydenta Radomia, jest spore. - To zainteresowanie jest, podobnie jak w zeszłym roku, duże. Być może znowu będziemy mieli rekord, jeśli chodzi o pomysły zgłaszane przez radomian do Budżetu Obywatelskiego – dodaje Mateusz Tyczyński.

Na razie do magistratu wpłynęło ok. 200 wniosków. W roku ubiegłym było 350 projektów, ale praktyka – jak przypomina dyrektor kancelarii prezydenta – pokazuje, że to właśnie w ostatnich dniach naboru zgłaszanych jest najwięcej pomysłów. To ostatni dzwonek dla zainteresowanych, bo wnioski są przyjmowane do piątku, 26 stycznia. - Jeszcze do jutra czekamy na państwa głosy. Będziemy po południu w galeriach handlowych. Zapraszamy do składania wniosków przez internet. Uruchomiliśmy też infolinię, z której można skorzystać w przypadku jakichkolwiek kłopotów – mówi Mateusz Tyczyński. Numer infolinii to 797-141-654. Jest ona aktywna w godz. 7.30 – 22.00.

Weryfikacja złożonych projektów potrwa do 23 marca, a głosowanie zostanie przeprowadzone od 1 do 30 czerwca.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2019

  Na karcie do głosowania znajduje się rekordowa liczba 205 projektów zgłoszonych przez samych radomian. W obszarze ogólnomiejskim do podziału jest 1,2 mln złotych, natomiast w każdym z pięciu obszarów lokalnych oraz w obszarze instytucjonalnym, który jest w tym roku nowością zarezerwowano po 600 tys. złotych. Uprawnieni do głosowania są radomianie, którzy ukończyli 16 rok życia. Głosujący mogą ocenić dowolną liczbę projektów ze wszystkich obszarów, przyznając punkty od 1 do 3.

 • Miejskie obchody

  W czwartek w Radomiu odbędą się miejskie obchody 277 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczną się na Placu Corazziego o godzinie 12.30. O szczegółach mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.

 • Koncert patriotyczny w Dniu Flagi RP

  2 maja – to w polskim kalendarzu Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W Radomiu z tej okazji odbędzie się koncert patriotyczny w muszli w Parku im. Tadeusza Kościuszki. O szczegółach koncertu mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.

 • Tysiąc opinii. Czas na selekcję projektów

  Zakończyło się opiniowanie ponad 400 wniosków zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Ocena wniosków zajmowały się poszczególne wydziały i jednostki Urzędu Miejskiego. Takich opinii zebrano ponad tysiąc.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej