Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol

Powstanie nowy klub w Radzie Miejskiej

środa, 24 styczeń 2018 17:54
Dział: Wiadomości
Autor 

Czworo radnych zamierzać utworzyć w Radzie Miejskiej Klub Radnych Niezależnych. Niewykluczone, że nowy klub powiększy się o radnych Wspólnoty Samorządowej. Będzie to trzecia siła w radzie.

 

Utworzenie klubu to wspólna inicjatywa radnych niezależnych. - Będzie nowy klub. Będzie do niego przynależeć troje były radnych Platformy Obywatelskiej: Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz, Marcin Kaca i Dariusz Chłopicki. Dołączy do nas także Andrzej Sobieraj – mówi Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz, radna niezależna.

Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz, Marcin Kaca i Dariusz Chłopicki kilka tygodni temu opuścili klub PO. Andrzej Sobieraj startował do rady Miejskiej z listy PiS, ale do tej partii nie należy. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, przewodniczącą Klubu Radnych Niezależnych zostanie Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz.

W obecnej Radzie Miejskiej jest jeszcze trzech innych radnych niezależnych: Kazimierz Woźniak, Ryszard Fałek i Leszek Pożyczka. Pierwszy reprezentuje Radomian Razem, a dwaj kolejni Wspólnotę Samorządową. Kazimierz Woźniak wyklucza przystąpienie do nowego klubu. Natomiast Ryszard Fałek i Leszek Pożyczka nie mówią „nie”.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Będą ulgi dla niepełnosprawnych

  Jak informowaliśmy w poniedziałkowym Teledzienniku, rodziny, w których wychowuje się dziecko niepełnosprawne będą mogły korzystać z szeregu ulg. Radomscy radni jednomyślnie przyjęli wniosek prezydenta w sprawie wprowadzenia w mieście programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”.

 • Radni zapytają prezydenta o inwestycje drogowe

  W poniedziałek odbędzie się kolejna sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej. Radni tym razem przygotowali szereg pytań do prezydenta Radosława Witkowskiego i wiceprezydenta Konrada Frysztaka, a dotyczących inwestycji drogowych wmieście: budowy trasy N-S, przebudowy alei Wojska Polskiego i budowy układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu.

 • Co było przyczyną odwołania Wioletty Kotkowskiej ?

  Wioletta Kotkowska, radna Platformy Obywatelskiej została odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej. Zastąpił ją Andrzej Sobieraj, radny Klubu Radnych Bezpartyjnych.

 • Dariusz Wójcik o sesji: to była ustawka prezydenta

  „To była ustawka prezydenta i nigdy więcej na to nie pozwolę” - tak wydarzenia podczas wtorkowej sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej, komentuje Dariusz Wójcik, przewodniczący rady. To co wydarzyło na sesji – jak tłumaczy Dariusz Wójcik – w złym świetle stawia radnych i miasto.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej