Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Monitoring: w centrum i na dworcu najmniej bezpiecznie

wtorek, 23 styczeń 2018 16:34
Dział: Wiadomości
Autor 

25 sprawców przestępstw i 2,5 tysiąca osób, które popełniły różne wykroczenia zatrzymano w ubiegłym roku dzięki monitoringowi miejskiemu. Najmniej bezpiecznie jest w centrum Radomia i na dworcu.

 

68 kamer działających w ramach miejskiego monitoringu obserwuje najbardziej zatłoczone i najmniej bezpieczne miejsca w Radomiu. W roku ubiegłym dzięki tym urządzeniom i obsługującym je pracownikom straż miejska i policja interweniowały kilka tysięcy razy. - Zgłosiliśmy ponad 4200 interwencji o różnym charakterze. Udało się nam zatrzymać 2,5 tysiąca sprawców wykroczeń, złapaliśmy 5 przestępców – informuje Sławomir Figarski, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa Zarządzania Kryzysowego i Ochrony UM w Radomiu.
Najczęściej zatrzymywano osoby, które zakłócały porządek publiczny, pijąc np. alkohol. Na gorącym uczynku zatrzymano 25 sprawców przestępstw, w tym kradzieży, pobić i rozbojów, posiadania narkotyków, niszczenia mienia. Najczęściej interweniowano w okolicach dworca PKP, na ul. Żeromskiego, w parku im. T. Kościuszki oraz na ulicy Struga. Ale nie tylko sprawców przestępstw czy wykroczeń wychwytują kamery monitoringu. Służby mają reagować również w przypadku, gdy potrzebna jest pomoc. W roku 2017 interweniowano 1,5 tysiąca razy w związku z koniecznością ratowania zdrowia lub życia ludzkiego. - W 320 przypadkach wezwaliśmy karetkę ponieważ zachodziło bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia ludzkiego. Czyli prawie jednej osobie dziennie udało się pomóc w związku z zagrożeniem zdrowia lub życia – dodaje Sławomir Figarski.
Pracownicy monitoringu udostępniają także zdjęcia funkcjonariuszom. W roku ubiegłym na wniosek straży miejskiej i policji przekazano zdjęcia z 320 zdarzeń.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Raport monitoringu. Gdzie najwięcej zdarzeń?

  Tylko osiem przestępstw, ale ponad tysiąc wykorczeń zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu w I półroczu tego roku. Najczęściej do interwencji dochodzi na palcu przed dworcem i w centrum miasta.

 • Monitoring miejski poprawia bezpieczeństwo

  Ponad 4700 zdarzeń zarejestrowały w ubiegłym roku kamery monitoringu miejskiego. To o pół tysiąca zdarzeń więcej niż w roku 2015. Najczęściej do naruszeń prawa dochodzi przy muszli koncertowej w parku

 • Co widzą kamery? Sporo dzieje się przy muszli

  Ponad 2000 interwencji straży miejskiej i policji. To podsumowanie monitoringu w pierwszym półroczu br. Najwięcej interwencji odnotowano w centrum miasta i w okolicy dworca. Sporo dzieje się przy nowej muszli.

 • Chcieli ukraść biżuterię za 20 tysięcy złotych

  Nocne włamanie do jubilera przy ulicy Traugutta. W środę po północy dwóch sprawców chciało ukraść biżuterię o wartości 20 tysięcy złotych. O szczegółach tego zdarzenia opowiada Piotr Stępień, rzecznik Straży Miejskiej w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej