Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor

Powstanie nowy klub. Była radna PO przewodniczącą?

poniedziałek, 22 styczeń 2018 15:36
Dział: Wiadomości
Autor 

Czworo radnych niezależnych zamierza powołać do życia własny klub. Stanie się to prawdopodobnie jeszcze w styczniu. Przewodniczącą klubu – jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – ma zostać Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz.

Klub stworzą: Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz, Dariusz Chłopicki, Marcin Kaca i Andrzej Sobieraj. Pierwsza trójka to byli radni Platformy Obywatelskiej. Opuścili Klub PO w grudniu i styczniu. Andrzej Sobieraj startował z listy Prawa i Sprawiedliwości. Do Rady Miejskiej się nie dostał, ale ostatecznie został radnym, zastępując Annę Kwiecień, która została wybrana posłem na Sejm. Andrzej Sobieraj nie jest jednak członkiem PiS. Działa jako radny niezależny. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, nowy klub radnych niezależnych ma powstać na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która prawdopodobnie odbędzie się we wtorek, 30 stycznia.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Będą ulgi dla niepełnosprawnych

  Jak informowaliśmy w poniedziałkowym Teledzienniku, rodziny, w których wychowuje się dziecko niepełnosprawne będą mogły korzystać z szeregu ulg. Radomscy radni jednomyślnie przyjęli wniosek prezydenta w sprawie wprowadzenia w mieście programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”.

 • Radni zapytają prezydenta o inwestycje drogowe

  W poniedziałek odbędzie się kolejna sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej. Radni tym razem przygotowali szereg pytań do prezydenta Radosława Witkowskiego i wiceprezydenta Konrada Frysztaka, a dotyczących inwestycji drogowych wmieście: budowy trasy N-S, przebudowy alei Wojska Polskiego i budowy układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu.

 • Co było przyczyną odwołania Wioletty Kotkowskiej ?

  Wioletta Kotkowska, radna Platformy Obywatelskiej została odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej. Zastąpił ją Andrzej Sobieraj, radny Klubu Radnych Bezpartyjnych.

 • Dariusz Wójcik o sesji: to była ustawka prezydenta

  „To była ustawka prezydenta i nigdy więcej na to nie pozwolę” - tak wydarzenia podczas wtorkowej sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej, komentuje Dariusz Wójcik, przewodniczący rady. To co wydarzyło na sesji – jak tłumaczy Dariusz Wójcik – w złym świetle stawia radnych i miasto.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej