Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Za zamkniętymi drzwiami. Rozmawiali o budżecie

sobota, 20 styczeń 2018 14:53
Dział: Wiadomości
Autor 

W piątek wieczorem przedstawiciele prezydenta spotkali się z radnymi PiS i radnymi niezależnymi. Rozmawiali o budżecie miasta. Na razie konkretnych efektów spotkania brak, ale to krok w kierunku porozumienia.

 

W piątek wieczorem w biurze Rady Miejskiej spotkali się przedstawiciele radnych PiS, radni niezależni z trzema wiceprezydentami Radomia. Rozmawiano o budżecie miasta. Spotkanie było zamknięte dla prasy. Jak powiedział nam dziś Marek Szary, szef klubu radny PiS, przedstawili prezydentom swoje uwagi, oczekiwania, zadali też pytania dotyczące budżetu. Marek Szary nie mógł dziś spotkać się z nami. O komentarz do spotkania poprosiliśmy wiceprezydenta Konrada Frysztaka. - Cieszy niezmiernie, że rozpoczęła się praca nad budżetem. Radni mogli między 15 listopada a 18 grudnia, od momentu kiedy został złożony budżet do momentu sesji zadawać na komisjach pytania. Te pytania padły dopiero 19 stycznia. Ale my nie unikamy pracy – zapewnia Konrad Frysztak.

W rozmowie telefonicznej Marek Szary poinformował nas, że radni PiS i niezależni oczekują zmniejszenia w budżecie wydatków o 26 milionów złotych. W to miejsce chcą wprowadzenia innych zdań na kwotę 18 milionów. Priorytety to ulica Wojska Polskiego, trasa N-S oraz zapisanie pieniędzy na oddział rehabilitacji. - Dwie z postulowanych przez radnych PiS inwestycji są w projekcie budżetu i tu nie pozostaje nic innego, jak tylko po prostu głosujcie państwa „za”. Trasa N-S i Wojska Polskiego to inwestycje, które są przez nas przygotowane i znajdują się w projekcie budżetu na ten rok – mówi Konrad Frysztak.

Radni chcą także silniej kontrolować wydatki miasta. Zwłaszcza chcą wiedzieć, jakie nieruchomości miasto zamierza kupować, a jakie chce zbyć. - Radni zawsze mają wpływ na to, które nieruchomości będą sprzedawane, bądź nabywane, bo za każdym razem kiedy prezydent miasta Radomia rozpoczyna jakąś procedurę zbycia czy nabycia musi pójść na komisję gospodarki. Czyli radni, którzy są w komisji gospodarki decydują o tym, opiniują taka transakcję – tłumaczy Konrad Frysztak.

Zdaniem wiceprezydenta Konrada Frysztaka nie jest możliwe wykreślenie z planów na ten rok remontu parkingu przez szpitalem przy ulicy Tochtermana.

Radni PiS apelują też do prezydenta Radomia, żeby naciskał na władze województwa mazowieckiego, aby do Radomia trafiały większe pieniądze np. na infrastrukturę. Kolejne spotkanie – w poniedziałek.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej