Dzisiaj jest: 21 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Dofinansowania dla rolników i firm z ARMiR

sobota, 20 styczeń 2018 14:46
Dział: Wiadomości
Autor 

Rolnicy m.in. na rozwój gospodarstw, firmy – np. na utworzenie nowych miejsc pracy mogą ubiegać o dofinansowanie. Wnioski przyjmuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Rolnicy, ale też przedsiębiorcy mają szanse na pozyskanie pieniędzy. Zainteresowani powinni złożyć wniosek do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Rolnicy mogą skorzystać z kilku możliwości. - To rozwój istniejących gospodarstw. Tu można uzyskać nawet 50% kwoty, do 200 tysięcy złotych. Można uzyskać dotacje na małe gospodarstwa w kwocie 60 tysięcy złotych. Dla młodych rolników przejmujących gospodarstwa jest 100 tysięcy złotych – informuje Dariusz Barszcz, doradca z przedsiębiorstwa Uni-Agro.

Firmy z kolei mogą ubiegać się o pieniądze na utworzenie miejsca pracy. Istnieje też możliwość otrzymania dofinansowania na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Pierwsze ogłoszenia o naborze wniosków w ARMiR już są. - Na dzień dzisiejszy agencja ogłosiła nabór na modernizacje gospodarstw. Wnioski będzie można składać od 19 lutego – mówi Dariusz Barszcz.

Zainteresowani szczegółowymi informacjami mogą się skontaktować z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej