Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

sobota, 20 styczeń 2018 14:43
Dział: Wiadomości
Autor 

Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

 

Już po raz 9 Energa zorganizowała konkurs na najładniej rozświetlone w miasto Polski. Na etapie regionalnym, w grudniu, rywalizowały 143 miasta. W województwie mazowieckim wygrał Radom i on reprezentował w styczniu Mazowsze w finale konkursu. Walczył o głosy z 15 miastami. Były to m.in. Bydgoszcz, Opole, Starachowice, Łomża i Częstochowa. Swoje głosy internauci mogli oddawać do 15 stycznia. Dziś organizatorzy poinformowali o wynikach konkursu. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tysięcy głosów (74 708). Na drugim miejscu znalazła się Częstochowa, na która oddano nieco ponad 26 tysięcy głosów (26 052). Trzecie miejsce przypadło Starachowicom (19 623 głosów). Radom znalazł się ostatecznie na 8 pozycji.
Łącznie w czasie tegorocznego plebiscytu internauci oddali prawie 400 tysięcy głosów.
Do Radomia, jako do jednego z miast – finalistów, trafi energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10.000 zł, w tym m.in. kuchnia elektryczna, zmywarka, lodówki, pralki i czajniki elektryczne.

Ostateczna klasyfikacja Plebiscytu Miast:
Zamość
Częstochowa
Starachowice
Nowa Sól
Stalowa Wola
Pelplin
Łomża
Radom
Olkusz
Legnica
Ostrów Wielkopolski
Opole
Połczyn-Zdrój
Mrągowo
Aleksandrów Łódzki
Bydgoszcz

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • „Świeć z Energą” przekazuje sprzęt AGD dla radomian

  Cztery działające w Radomiu organizacje pozarządowe, otrzymały sprzęt AGD, który Radom wygrał w konkursie „Świeć z Energą”. W rywalizacji na najładniejszą iluminację świąteczną, Radom na Mazowszu był bezkonkurencyjny. W skali ogólnopolskiej zajął 8 miejsce.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej