Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Szpital kontra lekarz

piątek, 05 czerwiec 2015 16:26
Dział: Wiadomości
Autor 

Ciąg dalszy sporu w szpitalu na Józefowie. Dyrekcja placówki rozwiązała umowę cywilno-prawną z Julianem Wróblem, lekarzem, który od kilku tygodni wytyka zarządowi upartyjnienie szpitala.

Jak tłumaczy Anna Dusińska-Kamińska, dyr. ds. lecznictwa szpitala na Józefowie, Julian Wróbel zatrudniony jest w tym szpitalu na podstawie umowy o pracę, ale ze względu na funkcje pełnioną w izbach lekarskich przebywa na urlopie bezpłatnym. Miał jednocześnie ze szpitalem umowę cywilno-prawną na pełnienie dyżurów na szpitalnym oddziale ratunkowym. Miał – bo już jej nie ma. - Ponieważ 25 maja, w, jak pan doktor określa, „czarny poniedziałek”, zamiast zajmować się pacjentami miał czas na prowadzenie akcji protestacyjnej i akcji związkowej. Tego nie przewidzieliśmy w umowie i to nie było zawarte, dlatego to było podstawą rozwiązania umowy cywilno-prawnej z panem doktorem – tłumaczy Anna Dusińska-Kamińska, dyr. ds. lecznictwa szpitala na Józefowie. - Trochę się czuję tak jak za komuny, bo wtedy też tak traktowano działaczy związkowych – komentuje doktor Wróbel. Julian Wróbel uważa, że rozwiązanie umowy z nim to zemsta za to, że od kilku tygodni krytykuje zarząd szpitala. Jego zdaniem ten zarząd jest upolityczniony, trafili do niego ludzie z politycznego nadania. A ta sytuacja tylko to potwierdza. - To co się dzieje w szpitalu pokazuje, że to jest partyjny folwark. Pozbawiono mnie pracy w SORze, w poprzednich miesiącach pracowałem średnio 180 godzin na dyżurach. Jestem internistą, a więc lekarzem takiej specjalności, jakiej brakuje w szpitalu. No i cóż, okazuje się, że niekompetencja i mściwość idą w parze w przypadku tego zarządu – uważa Julian Wróbel. Przypnijmy: w połowie maja grupa lekarzy z Józefowa złożyła wniosek o wotum nieufności wobec zarządu placówki. Jak tłumaczył Julian Wróbel wotum nieufności to wyraz tego, że zdaniem części lekarzy zarząd jest partyjniacki, niekompetentny i podejmuje decyzje, które grożą pacjentom. Słowami słowami Juliana Wróbla, zwłaszcza zarzutami o partyjniactwo poczuła się dotknięta Anna Dusińska-Kamińska, która pod koniec maja złożyła rezygnację ze stanowiska dyrektora do spraw lecznictwa szpitala. Będzie pełniła tę funkcję do czasu wyboru nowego dyrektora.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpłatne badania w Radomskim Centrum Onkologii

  W Radomskim Centrum Onkologii realizowany jest program profilaktyki nowotworów głowy i szyi. Finansowany jest ze środków unijnych. Od momentu rozpoczęcia programu, specjaliści z RCO przebadali już około 800 osób.

 • Lekarze będą pracować krócej. Władze szpitali: damy radę

  W całej Polsce, także w Radomiu lekarze wypowiadają klauzule opt-out. Zarówno w szpitalu miejskim, jak i w lecznicy na Józefowie ze strony zarządzających pada zapewnienie, że nie spowoduje to paraliżu. Choć może być mniej komfortowo.

 • Chaos na parkingu przed szpitalem

  Miały być zmiany na lepsze. Póki co jest chaos i złość korzystających z parkingu przed szpitalem na Józefowie. Przyjeżdżający narzekają na zbyt wysokie – ich zdaniem - opłaty, a także na długi czas oczekiwania. Rzecznik szpitala prosi o cierpliwość.

 • Szpital na Józefowie ma nowym ambulans. To „mobilny szpital”

  Nowa karetkę do przewozu pacjentów w ciężkim stanie kupił szpital na Józefowie. Jak mówi rzecznik lecznicy, to „mobilny szpital”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej