Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Zatrzymali już ponad 100 praw jazdy

piątek, 05 czerwiec 2015 16:09
Dział: Wiadomości
Autor 

Już ponad 100 praw jazdy zatrzymała mazowiecka „drogówka” za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Rekordzista jechał szybciej aż o... 130 km/h.

Ponad 100 zatrzymanych praw jazdy na Mazowszu z powodu zbyt szybkiej jazdy w terenie zabudowanym to dużo. Tym bardziej, że nowe przepisy obowiązują zaledwie od 3 tygodni. – To były 104 osoby, które w drastyczny sposób przekroczyły prędkość. Spotkały ich za to poważne konsekwencje – mówi inspektor Jacek Mnich, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Te poważne konsekwencje to przede wszystkim utrata prawa jazdy na 3 miesiące i mandat w wysokości 500 złotych. Niechlubnym rekordzistą okazał się 33-letni mieszkaniec Sochaczewa. W terenie zabudowanym jechał 180 kilometrów na godzinę. – Przerażający jest brak wyobraźni u tych ludzi, którzy w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje prędkość do 50 km/h, poruszają się z tak olbrzymią prędkością. Powinni mieć świadomość, że jest to teren zabudowany i co najważniejsze zamieszkany. W każdej chwili na drogę czy jezdnię może ktoś wyjść - mówi inspektor Jacek Mnich. Nowe przepisy ruchu drogowego i także ostrzejsze kary dla kierowców to potężna broń w rękach policjantów „drogówki”. Jak mówią radomscy kierowcy, pierwsze pozytywne oddziaływanie nowych przepisów jest już w Radomiu widoczne. Kierowcy – co godne pochwały - po mieście jeżdżą wolniej. Trwa także długi czerwcowy weekend. Do 7 czerwca na drogach całego Mazowsza policjanci „drogówki” będą sprawdzać prędkości i trzeźwości kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Policja apeluje do kierowców o rozwagę i spokojną jazdę.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej