Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy

Radni za ukaraniem dyrektora kancelarii prezydenta

wtorek, 16 styczeń 2018 15:34
Dział: Wiadomości
Autor 

15 radnych chce ukarania Mateusza Tyczyńskiego, dyrektora kancelarii prezydenta Radomia za słowa o „podpalaczach miasta”. Stanowisko w tej sprawie Rada Miejsca przyjęła na poniedziałkowej sesji.

 

Zanim radni ponownie zajęli się budżetem Radomia na 2018 rok, przez kilkadziesiąt minut spierali się o stanowisko podpisane przez 6 radnych, dotyczące ukarania Mateusza Tyczyńskiego, dyrektora kancelarii prezydenta Radomia. Chodzi o słowa o „podpalaczach miasta”. Mateusz Tyczyński takie słowa skierował pod adresem radnych, którzy nie poparli budżetu Radomia podczas sesji w grudniu ubiegłego roku. Ale dyrektor kancelarii prezydenta nie czuje, że powiedział wtedy za dużo. - Nie czuję, że powiedziałem za dużo. Rozumiem, że niektórzy mogli się poczuć dotknięci. Na sali obrad Rady Miejskiej padają znacznie mocniejsze słowa i nikt na nikogo się nie obraża – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.
Innego zdania jest sześciu radnych, którzy poczuli się obrażeni zachowaniem i słowami Mateusza Tyczyńskiego. Radni mają też pretensje o to, że kancelaria prezydenta wysłała do mieszkańców Radomia numery telefonów tych, którzy nie poparli wówczas budżetu. Kancelaria w mailach informowała jednocześnie o tym, jakie mogą być konsekwencje braku budżetu. Mateusza Tyczyńskiego broni prezydent Radosław Witkowski - Uważam, że ostre wypowiedzi w polityce są normą. Są one najczęściej podszyte emocjami, które są związane z dynamicznymi dyskusjami, jak chociażby przy okazji budżetu. Zawsze warto powiedzieć przepraszam, zawsze warto podać sobie ręce, bo to Radom jest najważniejszy – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Kiedy na sali trwał spór o stanowisko podpisane przez 6 radnych, Mateusz Tyczyński przebywał poza salą obrad i spokojnie przysłuchiwał się sądowi nad swoją osobą. - Poświęcanie kilkudziesięciu minut skromnemu urzędnikowi kancelarii prezydenta i temu, kto się poczuł obrażony, a kto nie, rozwlekanie tego przed mieszkańcami Radomia, wywlekanie osobistych urazów jest bez sensu – dodaje Mateusz Tyczyński.
Ostatecznie stanowisko radnych domagających się ukarania Mateusza Tyczyńskiego trafiło pod głosowanie. Poparło je 15 radnych, 12 było przeciw. Jeden radny wstrzymał się od głosu. - Stanowisko Rady Miejskiej jest jedynie źródłem pogłębionej refleksji. Jestem za tym, żeby wszyscy urzędnicy zachowywali się profesjonalnie. Ale uważam także, że do tanga trzeba dwojga. Apelowałbym i prosiłbym radnych na czele z przewodniczącym Dariuszem Wójcikiem, żeby również profesjonalnie prowadzili z nami projekty na rzecz Radomia – dodaje prezydent Radosław Witkowski.
Stanowisko przyjęte przez radnych nie jest wiążące dla prezydenta Radosława Witkowskiego.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Będą ulgi dla niepełnosprawnych

  Jak informowaliśmy w poniedziałkowym Teledzienniku, rodziny, w których wychowuje się dziecko niepełnosprawne będą mogły korzystać z szeregu ulg. Radomscy radni jednomyślnie przyjęli wniosek prezydenta w sprawie wprowadzenia w mieście programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”.

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Miejskie obchody

  W czwartek w Radomiu odbędą się miejskie obchody 277 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczną się na Placu Corazziego o godzinie 12.30. O szczegółach mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej