Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Kolejny radny opuścił klub PO

poniedziałek, 15 styczeń 2018 17:31
Dział: Wiadomości
Autor 

Dariusz Chłopicki opuścił Klub Radnych Platformy Obywatelskiej. Tym samym został też wyrzucony z partii. Teraz jest radnym niezależnym. Przedstawiciele PO sugerują, że ta decyzja została na nim wymuszona. Sam zainteresowany tego nie potwierdza.

 

O tym, że Dariusz Chłopicki opuszcza Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej poinformował tuż przed poniedziałkową sesją szef tego klubu, Wiesław Wędzonka. - Dariusz Chłopicki, członek naszego klubu, złożył na moje ręce rezygnację z klubu oraz oświadczenie, że będzie głosował przeciwko projektowi budżetu miasta na 2018 rok – mówi
Wiesław Wędzonka, szef Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej.
Wiesław Wędzonka stwierdził, że nie są mu znane powody decyzji Dariusza Chłopickiego. Tymczasem Rafał Rajkowski, szef radomskiej Platformy sugeruje, że to nie była niezależna decyzja radnego. - W miniony piątek odbyło się posiedzenie klubu PO. To na tym posiedzeniu Dariusz Chłopicki w dramatycznych słowach poinformował nas w jakiej sytuacji się znalazł. Powiedział, że musi zagłosować przeciwko budżetowi, bo inaczej będzie skończony – mówi Rafał Rajkowski, przewodniczący radomskiej PO.
Dariusz Chłopicki zaprzecza. - Jeżeli ktoś ma takie przesłuchy, to nic na to nie poradzę. Nie mogę brać odpowiedzialności za każde słowo, które ktoś sobie zmodyfikuje – mówi Dariusz Chłopicki, radny niezależny.
Według radnego, powodem jego decyzji o opuszczeniu Klubu Radnych PO jest brak w projekcie budżetu Radomia na 2018 rok odpowiednich pieniędzy na inwestycję dotyczącą osiedla XV-lecie. - Pieniądze w obecnym budżecie na inwestycję w obrębie ulic Sowińskiego, Jasińskiego i Miłej nie są w stanie, w wysokości 100 tysięcy złotych, zabezpieczyć program, który został przedstawiony mieszkańcom na konsultacjach – dodaje Dariusz Chłopicki.
Jak poinformował Rafał Rajkowski, Dariusz Chłopicki został także usunięty z szeregów tej partii.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • PO: liczymy na rozmowy merytoryczne, nie polityczne

  Jesteśmy gotowi na kompromis i oczekujemy kompromisu – mówią radni PO przed rozmowami na temat zmian w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Jak dodają, są za budową rehabilitacji, ale po stworzeniu nowego kosztorysu i nie kosztem budowy trasy N-S.

 • Radni oskarżają prezydenta i jego zaplecze

  „Byliśmy szykanowani, ośmieszani i podważano nasze kompetencje jako radnych” - mówią Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz i Marcin Kaca. Swoje oskarżenia kierują pod adresem prezydenta Radomia i jego otoczenia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej