Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Można składać wniosku do Budżetu Obywatelskiego

poniedziałek, 15 styczeń 2018 16:57
Dział: Wiadomości
Autor 

Do 26 stycznia można składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego na rok przyszły. Pierwsze pomysły są. Do magistratu wpłynęło już ok. 40 projektów.

 

Projekty do Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 można składać w czterech stałych punktach, w dni powszednie, w godz. od 7.30 do 15.30. Punkty znajdują się w Biurze Obsługi Mieszkańca przy u. Kilińskiego, w referacie komunikacji społecznej przy ul. Żeromskiego, także w biurze Rady Miejskiej przy ul. Moniuszki i w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Struga. To jednak nie wszystkie możliwości, bo w weekendy wnioski będzie można składać w centrach handlowych. - Na stronie konsultacje.radom.pl znajdziecie Państwo dokładny harmonogram, gdzie te wnioski można złożyć. Gorąco zachęcam do skorzystania z najprostszej formy, czyli z możliwości składania wniosków przez internet – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta Radomia.
Pierwsze pomysły już napływają do magistratu. Mieszkańcy zgłosili do tej pory ok. 40 projektów. W Budżecie Obywatelskim na rok 2019 zajdą dość istotne zmiany. Jedną z nich jest nowy obszar. Mieszkańcy mogą składać pomysły dotyczące funkcjonujących już od dawna obszarów terytorialnych i obszaru ogólnomiejskiego. Teraz dochodzi nowy obszar: instytucjonalny. - W tym obszarze zapraszamy wszystkie osoby, które składają wnioski w związku z instytucjami np. szkołami, szpitalami. Chcemy żeby te projekty miały większe szanse na realizację – dodaje Mateusz Tyczyński.
Do podziału w tym obszarze jest kwota 600 tysięcy złotych. Tyle samo może wynieść maksymalna kwota realizacji danego projektu. Po 600 tysięcy złotych będzie też do podziału w obszarach terytorialnych. Więcej natomiast, w porównaniu do lat ubiegłych, przeznaczono na wydatki w obszarze ogólnomiejskim. Tu do podziału jest 1 milion 200 tysięcy złotych.
Kolejną nowością jest też to, że projekty bardziej skomplikowane będą mogły być realizowane nie jak dotychczas, czyli przez maksymalnie 12 miesięcy, a przez nawet 24 miesiące. Pomysły do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok można zgłaszać do 26 stycznia. Weryfikacja złożonych projektów potrwa do 23 marca, a głosowanie zostanie przeprowadzone od 1 do 30 czerwca.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2019

  Na karcie do głosowania znajduje się rekordowa liczba 205 projektów zgłoszonych przez samych radomian. W obszarze ogólnomiejskim do podziału jest 1,2 mln złotych, natomiast w każdym z pięciu obszarów lokalnych oraz w obszarze instytucjonalnym, który jest w tym roku nowością zarezerwowano po 600 tys. złotych. Uprawnieni do głosowania są radomianie, którzy ukończyli 16 rok życia. Głosujący mogą ocenić dowolną liczbę projektów ze wszystkich obszarów, przyznając punkty od 1 do 3.

 • Radom uczci wstąpienia Polski do UE

  Rozdawanie biało-czerwonych flag, konkursy i wspólne odśpiewanie „Ody do radości” - tak w Radomiu we wtorek 1 maja zostanie uczczone nie Święto Pracy, a 14 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • Tysiąc opinii. Czas na selekcję projektów

  Zakończyło się opiniowanie ponad 400 wniosków zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Ocena wniosków zajmowały się poszczególne wydziały i jednostki Urzędu Miejskiego. Takich opinii zebrano ponad tysiąc.

 • Budżet Obywatelski 2019. Jest rekord

  Ponad 400 projektów zgłosili mieszkańcy do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. To rekordowa ilość. Pomysłów jest wiele. Mieszkańcy chcą m.in. nowych chodników i ścieżek rowerowych. Są też projekty zakładające walkę ze smogiem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej