Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Łowią i zwiedzają. Trwa wędkarska olimpiada

piątek, 05 czerwiec 2015 15:58
Dział: Wiadomości
Autor 

W długi czerwcowy weekend nad Jeziorem Kozienickim spotkali się młodzi wędkarze z całego kraju. Trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich.

W wędkarskiej olimpiadzie bierze udział 16 drużyn z całego kraju. W piątek stanęli w szranki w zawodach spławikowych. Tym razem jednak ryba brała raczej słabo. – Są małe rybki, ale nie jest ich za dużo – mówi Sebastian, jeden z uczestników zawodów. - To dużo się udało złowić? - Niezbyt dużo. Słabo biorą - mówi Sebastian. Oprócz zawodów spławikowych w piątek rozegrano też test sprawnościowy polegający na rzucaniu piłeczką tenisową do tarczy, zwanej tarczą Arenberga. Konkurencja naśladuje sposób nęcenia nad wodą. Wędkarze nęcą swoje łowiska i ważne jest żeby celnie zanęcić właśnie to miejsce, gdzie chce się potem zarzucić spławik. Na sobotę zaplanowano natomiast trójbój spinningowy. – Pierwsza konkurencja to jest test sprawnościowy. Czyli rzucamy do tarczy Arenberga, ale już nie piłeczką, tylko ciężarkiem przywiązanym do żyłki. Później jest konkurencja typowo spinningowa. Czyli rzucamy tym samym ciężarkiem do pięciu tarcz rozstawionych od siebie w odległości od 10 do 18 metrów. I trzecia konkurencja to odległość spinningowa. Tu zawodnicy rzucają ciężarkiem na odległość. Nawet do 70 metrów – mówi Krzysztof Chwastek, sędzia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich w Kozienicach. W ramach zawodów uczestnicy wezmą także udział w teście wiedzy ekologiczno-wędkarskiej. Wtedy będą musieli wykazać się już nie sprawnością, a wiedzą z wędkarskich przepisów i regulaminów oraz ze znajomości gatunków ryb i ich zwyczajów. – Po południu mamy wycieczkę. Ponieważ mamy piękną ziemię Kozienicką, chcielibyśmy pokazać dzieciakom muzeum w Czarnolesie i Królewskie Źródła. Mamy przewodnika, więc mam nadzieję, że to będzie fajna wycieczka - mówi Beata Olejarz, sekretarz zarządu okręgu PZW w Radomiu. Odbywająca się w Kozienicach Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich potrwa do niedzieli. Bierze w niej udział 106 młodych wędkarzy do lat 16 i ich opiekunów oraz trenerów.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny w Kozienicach

  W Radomiu i na terenie powiatu radomskiego trwa akcja „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. W czwartek w zajęciach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które organizuje radomski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach.

 • Nowy blok energetyczny w Kozienicach

  Oficjalne otwarcie nowego bloku energetycznego odbyło się w Elektrowni Kozienice. Nowy blok jest największym w Polsce. W uroczystościach wziął udział m.in. premier Mateusz Morawiecki.

 • Zabił rodzinę, a potem popełnił samobójstwo?

  Tragedia w Kozienicach. W jednym z domów policjanci znaleźli cztery martwe osoby. Funkcjonariusze biorą pod uwagę różne wersje wydarzeń, ale prawdopodobne jest, że mężczyzna (39 lat) mógł zabić swoją rodzinę, a potem najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. O zdarzeniu informuje Rafał Jeżak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

   

 • Mityng gwiazd w Radomiu

  Takiej imprezy sportowej w Radomiu jeszcze nie było. Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizować będą polscy mistrzowie, gwiazdy światowego formatu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej