Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Bo ferie mają być bezpieczne. Pokazy na Borkach

piątek, 12 styczeń 2018 17:02
Dział: Wiadomości
Autor 

Nad zalewem na Borkach policja, straż pożarna i strażnicy miejscy mówili między innymi o zagrożeniach z jakimi dzieci i młodzież mogą spotkać się w czasie zimowego wypoczynku.

 

Zalew na Borkach to idealne miejsce na lekcje poglądowe dotyczące bezpieczeństwa nad wodą podczas zarówno wypoczynku zimowego, jak i letniego. Ponieważ od weekendu w Radomiu rozpoczynają się ferie zimowe, policja, straż pożarna i straż miejska zorganizowały spotkanie dla dzieci z radomskich szkół podstawowych w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo zimą - Bezpieczne ferie 2018”. - Zwracamy baczną uwagę na bezpieczeństwo młodzieży nad wodą. Chodzi nam o to, żeby młodzież wiedziała o zagrożeniach, które może spotkać, jak należy się zachować kiedy lód zaczyna pękać, czy jak należy udzielać pierwszej pomocy – mówi nadkomisarz Dariusz Szymański, zastępca komendanta KMP w Radomiu.
W spotkaniu edukacyjnym nad zalewem na Borkach wzięło udział około 1300 uczniów z radomskich szkół. Organizatorami spotkania były Komenda Miejska Policji, Straż Miejska, Państwowa Straż Pożarna, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego i Sanepid. Przedstawiciele WOPR-u przypominali najmłodszym, że żaden lód nie jest bezpieczny. - To jest brak świadomości o tym, co może się wydarzyć kiedy wchodzimy na lód. My nie widzimy grubości lodu. Bardzo mało osób wie jaka grubość lodu jest bezpieczna. Dla człowieka to jest powyżej 7 centymetrów – mówi Andrzej Drabik, wiceprezes WOPR w Radomiu.
Uczestnicy spotkania mogli się także dowiedzieć jak trzeba się zachować kiedy lód zacznie pękać. - Jeżeli mamy wejść na lód, to wyjmujemy ręce z kieszeni. Staramy się iść bardzo powoli, szeroko rozstawiając nogi. Kiedy słyszymy, że lód zaczyna trzeszczeć, trzeba się na nim położyć i wycofać się – dodaje Andrzej Drabik.
W Radomiu ferie rozpoczyna ponad 38 tysięcy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i szkół artystycznych. Do szkoły wrócą 29 stycznia.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Alkohol i brawura. Dramat nad zalewem na Borkach

  25-letni mężczyzna utonął w czwartek w zalewie na Borkach. To niestety kolejna ofiara braku ostrożności i spożywania alkoholu nad wodą. Od początku kwietnia utonęło w województwie Mazowieckim już 14 osób

 • Odznaczenia i awanse dla radomskich strażaków

  Róża Domańska od prawie 60 lat wykonuje zawód księgarza. To właśnie ona prowadzi księgarnię im. Witolda Gombrowicza i to ona wymyśliła też muzeum pisarza we Wsoli W Resursie Obywatelskiej odbył się benefis Róży Domańskiej.

 • Strażacy ugasili pożar składowiska śmieci

  Ponad 40 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło i gasi ogromny pożar składowiska śmieci na Wincentowie w Radomiu. Pożar wybuchł popołudniu w niedzielę. Jak mówią strażacy, to jeden z najtrudniejszych pożarów jaki gasili w ostatnim czasie.

 • 4 maja strażacy obchodzą swoje święto

  W Polsce obchodzony jest od 2003 roku. Dzień świętego Floriana, który co roku przypada 4 maja. Tego dnia swoje święto obchodzą także strażacy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej