Dzisiaj jest: 21 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

„Kochanowski” na wysokim miejscu. Z technikami gorzej

piątek, 12 styczeń 2018 16:53
Dział: Wiadomości
Autor 

12 miejsce w kraju zajęło VI liceum im. J. Kochanowskiego w Radomiu w rankingu „Perspektyw”. To skok o 8 pozycji w porównaniu do roku ubiegłego. W rankingu techników jest gorzej. Radomski „Elektronik”, który jeszcze dwa lata temu był 8, teraz zajął 51 miejsce.

 

O tym, które miejsce zajmie szkoła w rankingu przygotowywanym przez „Perspektywy” decyduje kilka kryteriów. To wyniki z matur z przedmiotów obowiązkowych, także wyniki uzyskane przez uczniów na egzaminach dojrzałości z przedmiotów dodatkowych i sukcesy w olimpiadach. W klasyfikacji szkół technicznych ważne były też oceny z egzaminów zawodowych.
W tym roku bardzo wysokie, 12 miejsce w kraju zajęło VI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Rok temu ta szkoła była na 20 miejscu. W rankingu wojewódzkim „Kochanowski” jest na 6 pozycji. W związku z tym, że tegoroczny jest jubileuszowym, XX rankingiem ”Perspektywy” pokusiły się o ranking XX-lecia, w którym radomskie liceum uplasowało się na 10 miejscu co znaczy, że w ostatnich latach „Kochanowski” zajmował wysokie lokaty w rankingu.
W pierwszej dwusetce najlepszych liceów w kraju znalazły się też Katolickie LO im. św. Filipa Neri (miejsce 115), LO im. T. Chałubińskiego (miejsce 147), III LO im. D. Czachowskiego (185 lokata).

Dużo gorzej dla radomskiej edukacji wypadł ranking techników. Najlepsze miejsce w tym rankingu zajął radomski „Elektronik”. Szkoła uplasowała się na 51 pozycji. Rok temu otrzymała 41 lokatę, a dwa lata temu – 8. Zatem mamy tu spory spadek.
Pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu techników zajęło technikum nr 7 z Nowego Sącza. Pierwsze miejsce w rankingu liceów otrzymało XIII LO ze Szczecina.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomski „Elektronik" będzie miał nowe boisko

  Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, wreszcie będzie miał nowe boisko sportowe. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt budowy to ponad 630 tysięcy złotych.

 • Radomski „Elektronik” otrzymał drukarkę 3D

  Rozpoczęła się akcja „Drukarka 3D dla edukacji”. Pierwszą placówką, do której trafił wspomniany sprzęt jest Zespół Szkół Elektronicznych. Drukarka będzie przekazywana do kolejnych szkół.

 • Radomskie lotnisko na ostatnim miejscu

  Ponad 10 tysięcy 700 pasażerów odprawiono w radomskim porcie lotniczym w ubiegłym roku. Radomskie lotnisko spadło na ostatnie miejsce w zestawieniu działalności polskich lotnisk cywilnych.

 • Muzeum Kochanowskiego w Czarnolesie w nowej odsłonie

  Po trzech miesiącach przerwy znów czynne jest muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Placówka zyskała nowe atrakcje dla zwiedzających.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej