Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nowoczesna chce walczyć ze smogiem

piątek, 12 styczeń 2018 16:50
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomska Nowoczesna apeluje do prezydenta Radomia o zakup oczyszczaczy powietrza do radomskich przedszkoli. Zdaniem przedstawicieli tej partii, oczyszczacze chroniłyby przed smogiem.

 

Zdaniem Patryka Fajdka z zarządu radomskich struktur Nowoczesnej, problem smogu w Radomiu przykrywany jest przez radnych i magistrat tematem nie uchwalenia budżetu miasta na 2018 rok. - Ani radni, ani miasto nie robią nic żeby ten problem rozwiązać. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystko da się rozwiązać od razu. Musimy jednak myśleć o strategii walki o świeże powietrze w Radomiu – mówi Patryk Fajdek.
Nowoczesna, krytykując radnych i prezydenta za brak zadowalających działań w sprawie smogu, proponuje zrobienie pierwszego kroku w walce z tym problemem w Radomiu. - Apelujemy do władz miasta, żeby zajęły się skutkami smogu wśród dzieci i ze środków miejskich zakupiły oczyszczacze powietrza dla przedszkoli. Z naszych obliczeń wynika, że byłby to koszt około 500 tysięcy złotych – mówi Ewa Zarychta z radomskiej Nowoczesnej.
Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskiej Nowoczesnej zapowiedziała, że na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej będzie przekonywać radnych i prezydenta do wprowadzenia poprawki do budżetu na zakup oczyszczaczy powietrza.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Czy miasto kupi oczyszczacze powietrza ?

  Blisko 2,5 tysiąca podpisów zebrali przedstawiciele radomskiej Nowoczesnej pod petycją o stuprocentowe sfinansowanie przez miasto zakupu oczyszczaczy powietrza do radomskich przedszkoli. Petycja trafiła na biurko prezydenta Radosława Witkowskiego.

 • Fatalne powietrze w Radomiu

  Najgorzej było w weekend, ale i w poniedziałek jakość powietrza w Radomiu była daleka od dobrej. Jest fatalnie, a to nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie – mówią lekarze.

 • W Radomiu walczą ze smogiem

  360 pieców węglowych zostało zlikwidowanych w tym roku w Radomiu dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta. Na ten cel władze Radomia przeznaczyły półtora miliona złotych.

 • Nowoczesna o reformie edukacji: „To powrót do socjalizmu”

  Radomska Nowoczesna kolejny raz krytykuje reformę edukacji. Wylicza koszty i mówi, że to powrót do socjalizmu. Zdaniem partii, potrzebna jest przede wszystkim debata nad właściwą podstawą programową.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej