Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Zaproszenia wysłane. Pokazy lotnicze w Radomiu

środa, 10 styczeń 2018 16:37
Dział: Wiadomości
Autor 

W ostatni weekend sierpnia odbędą się w Radomiu Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa. Jak informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, zaproszenia do udziału w obchodach zostały wysłane do ponad 20 państw.

 

O tym, że w Radomiu i Dęblinie odbędą się obchody 100—lecia polskiego lotnictwa informowaliśmy już we wrześniu ubiegłego roku przy okazji pobytu w Radomiu Antoniego Macierewicza, ówczesnego ministra obrony narodowej. Informację z września potwierdza dziś Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa odbędą się 25 i 26 sierpnia. - W Radomiu odbędzie się Air Show, które będzie głównym punktem tych obchodów. Ważne jest także i to, że uroczystości odbędą się w Dęblinie, ale także w wielu miastach Polski związanych z lotnictwem. Uroczystości będą się odbywały przez cały rok, również zagranicą. Na chwilę obecną możemy powiedzieć, że zaproszenia zostały wysłane do ponad 20 państw – mówi
komandor porucznik Czesław Cichy, rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
Radomski magistrat zapewnia, że miasto jest gotowe do współorganizacji z Dęblinem obchodów 100-lecia polskiego lotnictwa. - Radom to najlepsze miejsce na tego typu imprezę. Chcemy po raz kolejny być współgospodarzem imprezy na najwyższym, europejskim i światowym poziomie – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.
Strona wojskowa wysłała zaproszenia do udziału w obchodach 100-lecia polskiego lotnictwa nie tylko, ogólnie do 20 państw, ale także indywidualnie, do wszystkich najlepszych zespołów akrobacyjnych.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • Radom uczci wstąpienia Polski do UE

  Rozdawanie biało-czerwonych flag, konkursy i wspólne odśpiewanie „Ody do radości” - tak w Radomiu we wtorek 1 maja zostanie uczczone nie Święto Pracy, a 14 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej