Dzisiaj jest: 21 Marca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Radomski Orszak Trzech Króli

sobota, 06 styczeń 2018 15:52
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomianie w koronach przemaszerowali dziś w Orszaku Trzech Króli ulicami miasta. Pogoda dopisała. W orszaku wzięły udział całe rodziny.

 

Jeszcze przed rozpoczęciem każdy chętny mógł zaopatrzyć się w królewską koronę. Zainteresowanych nie brakowało. Był to siódmy już Orszak Trzech Króli zorganizowany w mieście. Rozpoczął się w Rynku od biblijnej scenki ukazującej odczytanie edyktu cezara Augusta. - To są takie jasełka rozciągnięte w czasie – opowiada ks. Gabriel Marciniak, proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej w Radomiu. - W trakcie orszaku odgrywamy różnorodne scenki biblijne, tak aby wszyscy przeżyli tajemnicę Bożego Narodzenia – dodaje.

Radomianie tłumnie przybyli na Rynek, skąd wyruszył Orszak Trzech Króli. Niektórzy byli z całymi rodzinami. - Chciałam pokazać wnuczkowie tę tradycję. Powinniśmy uczyć naszych młodych – opowiada jedna z uczestniczek.

Wielu mieszkańców przyciągnęła też piękna pogoda. W tym roku było zdecydowanie cieplej niż w roku ubiegłym. - Rok temu mieliśmy – 15 stopni. Teraz mamy + 8, słoneczko – cieszy się ks. Marciniak.

Mieszkańcy pod przewodnictwem Trzech Króli przemaszerowali ulicami miasta do żłóbka, żeby oddać pokłon narodzonemu Jezusowi.

Święto Trzech Króli to potoczna nazwa Święta Objawienia Pańskiego. Jego symbolem jest historia Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli do Betlejem żeby złożyć pokłon Jezusowi. To jedno z najstarszych świąt w Kościele.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Orszak Trzech Króli w Radomiu

  Po raz szósty ulicami Radomia przeszedł Orszak Trzech Króli. Mimo mrozu w orszaku uczestniczyło wielu radomian.

 • Orszak Trzech Króli w Radomiu

  Jak co roku w Radomiu 6 stycznia odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z Rynku o godzinie 12.00.

 • Tłumy w radomskim orszaku

  To jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich. Obchodzono je dużo wcześniej niż Boże Narodzenie. Od kilku lat w Polsce, także w Radomiu w Święto Trzech Króli organizowane są świąteczne orszaki. Tegoroczny przyciągnął tłumy radomian.

 • Orszak przejdzie ulicami Radomia

  Będą żywe zwierzęta, barwne stroje i dekoracje. Już po raz piaty ulicami Radomia przejdzie Orszak Trzech Króli.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej