Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Zespół z Poniatowej najlepszy w kolędowaniu

czwartek, 04 styczeń 2018 16:15
Dział: Wiadomości
Autor 

W Resursie Obywatelskiej odbył się XVI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”. Najwięcej braw zebrał dziecięcy zespół z Poniatowej.

 

Zespół nosi nazwę Scholares Minores pro Musica Antiqua. Grand Prix festiwalu to nagroda za wykonanie utworów w staropolskiej aranżacji.
- Przygotowaliśmy dwa utwory z XVI wieku „Dziecino mała” i „Dzieciątko dostojne” oraz tradycyjną kolędę „Wśród nocnej ciszy” - mówi Danuta Danielewicz, opiekunka zespołu.
Najlepszy zespół festiwalu zebrał wiele braw za perfekcyjne wykonanie kolęd i aranżację utworów.
- Repertuar wymagał dużo pracy, ale sprawiała nam ona wiele przyjemności – zapewnia Katarzyna Kołodziejczyk z zespołu Scholares Minores.
Przygotowania do występu w Radomiu wymagały wiele pracy.
- Zmobilizowałyśmy się, skupiłyśmy na pracy – podkreśla Oliwia Sidorowicz ze Scholares Minores.
Dzieciom z Poniatowej podobał się radomski festiwal. Były pod wrażeniem organizacji, rangi i atmosfery wśród uczestników.
- W czasie przerw wspólnie tańczyliśmy, dużo rozmawialiśmy. Było wspaniale – mówi Katarzyna Kołodziejczyk.
Dzieci z Poniatowej uwielbiają kolędy. Miały okazję już wielokrotnie prezentować je na różnych imprezach. W tego typu konkursie brały jednak udział po raz pierwszy.
- Bardzo lubimy śpiewać kolędy. Mnie najbardziej podoba się „Lulajże Jezuniu” - mówi Ola Pilat.
- Lubię kolędy, bo rodzi się w nich Jezus – dodaje koleżanka Oli Amelia Burzyńska.
W Radomiu wystąpiła tylko część dzieci związanych ze szkolącym 300 osób ośrodkiem w Poniatowej.
- Przyjechaliśmy do Radomia z najmłodszą grupą – mówi Danuta Danielewicz.
W kategorii powyżej 13 lat jury przyznało trzecią i dwie pierwsze nagrody. Te równorzędne miejsca zajęły zespół wokalny z Domu Kultury w Zwoleniu oraz „Złoty Akord” z Tarczyna. W kategorii do 13 lat zwyciężył Chór Dziecięcy „Cantus Angelus” z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Wystawa na 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego

  „Skrzydła z szachownicą” - taki tytuł nosi wystawa, którą od najbliższej środy będzie można oglądać w radomskiej Resursie. Na wystawie zaprezentowane zostaną między innymi modele samolotów ze zbiorów Radomskiego Klubu Modelarsko-Historycznego „Sokół”.

 • 10 „Ślad” rozpoczęty

  Pokaz filmu dokumentalnego „Książę i dybuk” otworzył 10 Spotkania z Kulturą Żydowską Ślad. Obraz przypomina postać słynnego filmowca i reżysera Michała Waszyńskiego.

 • Kolędowanie w katedrze

   

 • Akcja dla bezdomnych. W grudniu charytatywne przedstawienie

  Jeszcze tylko przez tydzień będzie trwała zbiórka ubrań dla osób bezdomnych. Organizuje ją uczeń radomskiego gastronomika, Bartłomiej Maślak. Najbardziej potrzebne są buty.

   

   

  Już w ubiegłym roku Bartek Maślak pomagał bezdomnym. Zorganizował akcję zbiórki ubrań. Potem ze strażą miejska i streetworkerkami Caritas odwiedzali miejsca, w których przebywają bezdomni. Rozdawali tę odzież i ciepłe posiłki, które przygotował „Gastronomik”. Bo szkoła Bartka też zaangażowała się w tę akcję. - Zapytałem mojego katechety, czy dałoby się zrobić taką akcję w szkole. On po rozmowie z dyrektorem zgodził się. I zaczęliśmy działać – opowiada Bartłomiej Maślak.

  W tym roku Świąteczna Akcja dla Osób Bezdomnych Radom 2017 jest większa. Odzież przyjmowana jest w czterech punktach w Radomiu i w jednym punkcie w Grójcu. W Radomiu te punkty to sklep Budowlaniec, ul. Żwirki i Wigury 18, sklep Maxima-Metalplast, ul. Struga 6 (obok Resursy), serwis GSM, ul. Wyścigowa 3i, oraz Radomska Szkoła Rock'a, ul. Sienkiewicza 8.

  Odzież zbierana jest do 1 grudnia. Bartka wspiera też Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska. W Resursie odbędzie się charytatywne przedstawienie „Dyzma raz jeszcze”. - Pieniądze zostaną przekazane przede wszystkim na zakup butów zimowych dla bezdomnych - mówi Bartłomiej.

  Przedstawienie odbędzie się 8 grudnia. Bilety już można kupować.

   

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej