Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław

Magistrat: w Radomiu nie ma problemu z odbiorem śmieci

wtorek, 02 styczeń 2018 15:35
Dział: Wiadomości
Autor 

Śmierdzący i nieestetyczny problem pojawił się na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Ustronie” tuż po świętach Bożego Narodzenia. Góra odpadów przez kilka dni zalegała w jednym ze śmietników przy ulicy Cisowej.

 

Śmietnik przy ulicy Cisowej i Wyścigowej przeznaczony jest dla siedmiu bloków. Po świętach Bożego Narodzenia zalegały tam góry odpadów. - Przed świętami lokatorzy przeprowadzili generalne porządki w mieszkaniach. Tych śmieci zgromadziła się duża ilość. Zwróciliśmy się o dodatkowe kursy. Nie uzyskaliśmy ich z tego względu, że są podpisane umowy na cykliczny wywóz w określone dni – mówi Jerzy Dąbrowski, wiceprezes ds. technicznych Spółdzielni Mieszkaniowej „Ustronie”.
Śmietniki na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Ustronie” opróżnia firma Tonsmeier. Dwa razy w tygodniu odbiera odpady suche. Także dwa razy w tygodniu – odpady mokre. - Nie możemy robić dodatkowych odbiorów, ponieważ nie mamy na to środków i nie przewiduje tego umowa z firmą – mówi Grażyna Krugły, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Radomiu.
Gmina za odbiór i transport odpadów płaci rocznie trzem firmom łącznie ponad 8 milionów złotych. Ale śmietniki się przepełniają bo – szczególnie w okresie świąt – mieszkańcy wyrzucają dosłownie wszystko: od odpadów papierowych i szklanych po meble, fragmenty zestawów obiadowych, czy walizki podróżne. Jak zapewnia Grażyna Krugły osiedlowe śmietniki były opróżniane tuż przed świętami Bożego Narodzenia. - Święta były praktycznie czterodniowe. Chcieliśmy żeby na święta było czysto i dlatego ten dzień po świętach został przesunięty przed Wigilię. I rzeczywiście uciekł jeden dzień po świętach. Odpady były odbierane nieco później – dodaje Grażyna Krugły.
Obecny kontrakt na odbiór i transport śmieci z terenu miasta obowiązuje do 30 czerwca 2019 roku.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Strażacy ugasili pożar składowiska śmieci

  Ponad 40 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło i gasi ogromny pożar składowiska śmieci na Wincentowie w Radomiu. Pożar wybuchł popołudniu w niedzielę. Jak mówią strażacy, to jeden z najtrudniejszych pożarów jaki gasili w ostatnim czasie.

 • Powstanie nowa kładka nad ulicą Osiedlową

  Cztery oferty wpłynęły na przetarg dotyczący budowy kładki nad ulica Osiedlową. Przetarg ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Budowa nowej kładki ma zakończyć się jesienią tego roku.

 • Kładka na Sandomierskiej z opóźnieniem

  W drugiej połowie października – jak deklaruje MZDiK – kładka na ulicy Sandomierskiej zostanie oddana do użytku. Opóźnienie jest spowodowane problemami wykonawcy z ustawieniem pochylni dla osób niepełnosprawnych

 • W Radkomie trwa modernizacja

  Spółka Radkom przeprowadza modernizację linii technologicznej do segregacji i przetwarzania odpadów. Budowa i montaż nowej linii ma kosztować ponad 50 milionów złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej