Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Ostrożnie z fajerwerkami i... alkoholem

sobota, 30 grudzień 2017 15:42
Dział: Wiadomości
Autor 

Już tylko doba pozostała do Nowego Roku. Jak co roku przed Sylwestrem policja apeluje o rozwagę. Chodzi o fajerwerki i o rozsądek za kierownicą.

 

W ubiegłym roku na naszym terenie policja nie odnotowała szczególnie dużej liczny zdarzeń z wiązanych z użyciem fajerwerków. Ale w Warce w sylwestrową noc petarda uszkodziła dłoń młodego mężczyzny. Dlatego teraz także funkcjonariusze przypominają: petardy mogą być niebezpieczne. - Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności przy odpalaniu środków pirotechnicznych i pamiętajmy również o tym, że dostępu do takich środków nie mogą mieć dzieci, a przede wszystkim nie mogą one takich środków odpalać. Poza konsekwencjami zdrowotnymi liczmy się również z odpowiedzialnością prawną w sytuacji kiedy nie odpalimy takich środków w miejscu do tego wyznaczonym – przypomina podinsp. Katarzyna Kucharska z zespołu prasowego KWP w Radomiu.

Sylwestrowa noc jest bardzo trudna dla zwierząt. Jak tłumaczą weterynarze, wybuchy petard wywołują u czworonogów stres, w wielu wypadach także strach. Ze względu na specyfikę swojego słuchu, psy i koty słyszą dźwięki wielokrotnie głośniej niż człowiek. To sprawia im ból. Zwraca na to uwagę także policja. - W noc sylwestrową warto zatroszczyć się również o swoje zwierzęta które przeżywają duży stres. Warto być przy nich, a jeżeli tylko mamy taką możliwość warto zrezygnować z odpalania środków pirotechnicznych i skorzystać z pokazów organizowanych w mieście – mówi Katarzyna Kucharska.

I jak zawsze jeszcze jedno przypomnienie: ostrożnie z alkoholem. W ubiegłym roku radomskie pogotowie w Sylwestra i w Nowy Rok interweniowało ponad pół tysiąca razy. Najczęściej udzielało pomocy w przypadkach upojenia alkoholowego i urazów po awanturach i bójkach.

Policja będzie także sprawdzać trzeźwość kierowców wracających z sylwestrowych zabaw.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej