Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Samorządowcy krytycznie o zmianach w prawie wyborczym

sobota, 30 grudzień 2017 15:29
Dział: Wiadomości
Autor 

Samorządowcy z powiatu radomskiego wypowiadają się krytycznie o planowanych zmianach w ordynacji wyborczej. Stanowisko w tej sprawie przyjęła Rada Powiatu Radomskiego.

 

Najważniejszy zarzut, jaki wobec zmian w ordynacji wyborczej mają samorządowy, dotyczy sposobu ich wprowadzania. Czyli brak konsultacji ze środowiskami, których tak naprawdę te zmiany dotyczą. Rada Powiatu radomskiego uważa jednocześnie, że wprowadzanie takich zmian na rok zaledwie przed wyborami nie jest dobre. - Na rok przed wyborami tak istotne zmiany budzą wiele kontrowersji. I myślę że jesteśmy tu wyrazicielami opinii bardzo wielu samorządowców, ale i mieszkańców powiatu radomskiego – mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski.

Samorządowcy krytycznie patrzą także na proponowane zasady wyłaniania członków Państwowej Komisji Wyborczej i odebranie samorządom organizacji wyborów. Uważają, że to upolitycznianie wyborów. Krytykują także zakaz kandydowania na stanowisko wójta czy burmistrza i jednocześnie do rady powiatu. - Bardzo dużo kontrowersji budzi zakaz łączenia kandydowania na stanowisko wójta, burmistrza czy prezydenta i jednocześnie kandydowanie do Rady Powiatu. To wydaje nam się absolutnie niewłaściwe – uważa Mirosław Ślifirczyk.

Zmiany w przepisach wyborczych są obecnie procedowane w Sejmie i Senacie i zapisy ulegają jeszcze zmianom. Po poprawkach wprowadzonych przez Senat, ponownie, już w nowym roku, zajmą się nimi posłowie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej