Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Stowarzyszenie „Czerwiec 76” podsumowuje rok. I planuje

sobota, 30 grudzień 2017 15:25
Dział: Wiadomości
Autor 

Rozpoczęcie prac nad koncepcją Pomnika Radomskiego Czerwca '76 oraz organizacja kolejnej rocznicy wydarzeń to plany Stowarzyszenia Radomski Czerwiec '76 na Nowy Rok.

 

Świąteczno - noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia Radomski Czerwiec '76, jego sympatyków, przedstawicieli zaprzyjaźnionych organizacji, w tym Solidarności Ziemi Radomskiej i władz miasta odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia przy ulicy Reja.

Stanisław Kowalski, szef stowarzyszenia, podsumował krótko mijający rok. Za największy sukces uznano nagrodę, jaką w Warszawie otrzymał Radom za organizację 40 rocznicy wydarzeń czerwcowych. Ale rok 2017 to także powstanie komitetu budowy pomnika Czerwca. Pomnik ma być gotowy na 45 rocznicę wydarzeń, czyli w 2021 roku. W planach na najbliższy rok jest kontynuowanie tych działań a także organizacja kolejnej rocznicy. Stowarzyszenie pomału przejmuje działania, jakie w tym zakresie wcześniej prowadziła Solidarność.

Z rzeczy bardziej przyziemnych – stowarzyszenie stara się o wymianę ogrzewania w swojej siedzibie i ma w tym zakresie poparcie władz miasta. To ważne, bo pozwoli także w okresie jesienno - zimowym prowadzić przy ulicy Reja spotkania z młodzieżą.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej