Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Będą inwestycje nad stawem w Pionkach

wtorek, 26 grudzień 2017 11:42
Dział: Wiadomości
Autor 

Teren nad Stawem Górnym w Pionkach zostanie zagospodarowany. Pojawią się m.in. atrakcje dla dzieci, które – jak mówi burmistrz Pionek – przyciągną całe rodziny. Inwestycja zdobyła dofinansowanie unijne.

 

Od kilku lat w okolicach Stawu Górnego w Pionkach prowadzone są prace inwestycyjne. Zbudowano tu m.in. wyciąg nart wodnych, boiska plażowe, tężnię solankową i siłownię zewnętrzną. - Te inwestycje doprowadziły do tego, że ośrodek zaczął cieszyć się sympatią gości m.in. z Warszawy - mówi
Romuald Zawodnik, burmistrz Pionek.

A ma być jeszcze lepiej i ładniej. Bo Pionki otrzymały dofinansowanie unijne na dalsze zagospodarowanie terenu przy stawie. Umowę na to dofinansowanie podpisały już władze Mazowsza i Pionek. Ponad 5 milionów złotych pozyskanych z Unii zostanie przeznaczone na kolejne prace remontowo-budowlane w Ośrodku Staw Górny i budynku Stowarzyszenia Żeglarzy. Będą też atrakcje dla dzieci. - Będą tam place zabaw wodnych dla dzieci, atrakcje edukacyjne. Myślę, że całe rodziny będą do nas zjeżdżać. Martwię się tylko o to, czy nie trzeba będzie budować nowych parkingów – żartuje Romuald Zawodnik.

Władze Mazowsza twierdzą, że inwestycja przyczyni się do wzrostu gospodarczego Pionek. - To pozwoli rozwijać atrakcyjność miasta. Zbiornik jest ciekawy, myślę że przyciągnie wielu turystów co będzie miało przełożenie na rozwój gospodarczy – dodaje Rafał Rajkowski, członek zarządu Mazowsza.

Prace mają zostać przeprowadzone w drugiej połowie 2018 roku. Całkowita wartość projektu to ponad 6 milionów złotych.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Zainwestują w rozwój szkół zawodowych

  Prawie 16 milionów złotych otrzyma blisko 30 szkól zawodowych z Radomia i powiatu radomskiego na staże i praktyki oraz na wyposażenie pracowni i atrakcyjne zajęcia lekcyjne. Wszystko w ramach mazowieckiego programu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.

 • ARP zainwestuje w Radomiu 25 milionów

  ARP wybuduje na radomskich Wośnikach halę o powierzchni ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych. Koszt inwestycji wraz z parkingiem na 250 miejsc to 25 milionów złotych.

 • Co wiemy o Mazowszu? Będą lekcje w szkołach

  O regionalnych przysmakach mazowieckich, o historii województwa, jego geografii, o tym, co warto tu zobaczyć będą mogli dowiedzieć się uczniowie podczas „Lekcji o Mazowszu”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej