Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Wigilia wojskowe rodziny w 42 BLSzk. W Radomiu

wtorek, 26 grudzień 2017 11:21
Dział: Wiadomości
Autor 

W 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu odbyło się tradycyjne garnizonowe spotkanie wigilijne. Wśród zaproszonych gości byli między innymi radomscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz Radomia, służb mundurowych, zaprzyjaźnionych organizacji, żołnierze oraz pracownicy bazy.

 

Spotkanie wigilijne w 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego, odbyło się tradycyjnie w jednym z hangarów bazy. Tam stanął stół wigilijny wokół którego spotkali się żołnierze oraz pracownicy bazy oraz zaproszeni goście: radomscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz Radomia, służb mundurowych i zaprzyjaźnionych organizacji. Opłatki poświęcił ordynariusz Diecezji Radomskiej biskup Henryk Tomasik. Gospodarzem wigilijnego spotkania był dowódca 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego pułkownik Jan Skowroń. - Refleksje jakie nam towarzyszą w tym dniu, to przede wszystkim refleksje związane z podsumowaniem roku szkoleniowego i gospodarczego bazy. Udało nam się zrealizować praktycznie wszystkie zadania jakie postawiono przed nami. Poza tym chęć spędzenia wigilii w miłej i serdeczniej atmosferze – mówi pułkownik
Jan Skowroń, dowódca 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.
Gościem wojskowej wigilii w 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego na Sadkowie był także dowódca 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, któremu podlega radomska baza, pułkownik Wojciech Pikuła. - W wojsku mówimy ”rodzina wojskowa”. Dlatego spotkanie wigilijne, dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń jest dla nas bardzo ważne. Ta „rodzina wojskowa” współpracuje ze sobą codziennie. Często kosztem tej prywatnej rodziny. To dla nas wyjątkowy czas – mówi pułkownik Wojciech Pikuła, dowódca 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego.
Spotkanie przy wigilijnym stole było okazją nie tylko do podsumowań kończącego się roku, ale także do rozmów o nadchodzącym nowym roku 2018. - Przyszły rok będzie pełne wyzwań dla naszej jednostki. Nie jest tajemnicą, że na Sadkowie odbędą się po raz kolejny pokazy lotnicze w ramach obchodów 100-lecia polskiego lotnictwa. Będziemy także uczestniczyć w pracach związanych z reaktywacja lotniska w Nowym Mieście – dodaje pułkownik Jan Skowroń.
Po poświęceniu wigilijnych potraw, zabrani goście zgodnie ze staropolską tradycją podzielili się opłatkiem. Tej wyjątkowej chwili towarzyszyły kolędy w wykonaniu orkiestry wojskowej Garnizonu Radom oraz szeregowej Iwony Boruch.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Świątecznie w DPS Weterana Walki i Pracy

  To mieszkańcy są największą wartością tego domu – mówi dyrektor Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy, w którym zorganizowano spotkanie wigilijne.

 • Sportowcy połamali się opłatkiem

  Przedstawiciele świata sportu i turystyki, głównie trenerzy i działacze spotkali się na tradycyjnym opłatku w Urzędzie Miejskim. Były życzenia i rozmowy na temat wyników w mijającym roku.

 • Radomscy biznesmeni podsumowują rok. Z zadowoleniem

  To dobry rok dla radomskich przedsiębiorców i wiele wskazuje na to, że lata kolejne także będą przynosiły pozytywne informacje – mówią przedstawiciele lokalnego biznesu, którzy uczestniczyli w dorocznym, świątecznym spotkaniu.

 • Zapomniany i zabawny zwyczaj świąt

  Liturgiczny wymiar świat dziś niekiedy schodzi na dalszy plan. Na dawnej wsi był niezwykle ważny. Wielką wagę przykuwano do pasterki. Drugiego dnia świąt w kościele było zabawnie, bo uczestnicy mszy obrzucali się...owsem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej