Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Świątecznie w DPS Weterana Walki i Pracy

wtorek, 26 grudzień 2017 10:56
Dział: Wiadomości
Autor 

To mieszkańcy są największą wartością tego domu – mówi dyrektor Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy, w którym zorganizowano spotkanie wigilijne.

 

 

Występ akordeonistów z niepublicznej szkoły muzycznej Zakładu Doskonalenia Zawodowego rozpoczął spotkanie wigilijne w Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy. To nie jedyna forma współpracy pomiędzy domem, a szkołą. Niektórzy podopieczni wzięli udział w metamorfozach. Oddali się w ręce uczniów ZDZ, którzy zadbali o ich fryzury, a w niektórych przypadkach także o makijaże. Efekty pokazywano na spotkaniu. Jak mówi dyrektor tej placówki, to właśnie mieszkańcy są największą wartością tego domu. - To są ludzie z pasją, skarbnica wiedzy i doświadczenia. Moi pracownicy starają się rozwijać te doświadczenia - mówi Renata Pogodzińska, dyrektor DPS Weterana Walki i Pracy.
Chęci do tego, żeby być aktywnym, działać i dalej się rozwijać podopiecznym nie brakuje. Grupa mieszkańców utworzyła grupę teatralną „Radośni weterani”. Podczas wieczoru wigilijnego recytowali, a także śpiewali. Wszyscy mieszkańcy, łamiąc się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne życzenia.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Wigilia wojskowe rodziny w 42 BLSzk. W Radomiu

  W 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu odbyło się tradycyjne garnizonowe spotkanie wigilijne. Wśród zaproszonych gości byli między innymi radomscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz Radomia, służb mundurowych, zaprzyjaźnionych organizacji, żołnierze oraz pracownicy bazy.

 • Sportowcy połamali się opłatkiem

  Przedstawiciele świata sportu i turystyki, głównie trenerzy i działacze spotkali się na tradycyjnym opłatku w Urzędzie Miejskim. Były życzenia i rozmowy na temat wyników w mijającym roku.

 • Radomscy biznesmeni podsumowują rok. Z zadowoleniem

  To dobry rok dla radomskich przedsiębiorców i wiele wskazuje na to, że lata kolejne także będą przynosiły pozytywne informacje – mówią przedstawiciele lokalnego biznesu, którzy uczestniczyli w dorocznym, świątecznym spotkaniu.

 • Zapomniany i zabawny zwyczaj świąt

  Liturgiczny wymiar świat dziś niekiedy schodzi na dalszy plan. Na dawnej wsi był niezwykle ważny. Wielką wagę przykuwano do pasterki. Drugiego dnia świąt w kościele było zabawnie, bo uczestnicy mszy obrzucali się...owsem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej