Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Wieczór wigilijny Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń

poniedziałek, 25 grudzień 2017 12:09
Dział: Wiadomości
Autor 

Kolędy, słowno-muzyczny spektakl w wykonaniu dzieci ze szkoły muzycznej i, jak zawsze, podziękowania dla przyjaciół. W Teatrze Powszechnym odbył się wieczór wigilijny Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń.

 

Frekwencja jak co roku duża, sala wypełniona do ostatniego miejsca. Doroczne spotkanie Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń zawsze gromadzi członków, przyjaciół i sympatyków tej organizacji. Dla Stowarzyszenia to najważniejsze wydarzenie w roku. Wieczór wigilijny od kilku lat organizowany jest w Teatrze Powszechnym. W tym roku uczestniczyło w nim kilkaset osób, w tym przedstawiciele duchowieństwa z biskupem radomskim na czele, parlamentarzyści, władze miasta, lekarze, prawnicy, naukowcy, artyści, dziennikarze, przedsiębiorcy, bankowcy. Zebranych przywitała Grażyna Łuba, prezes Stowarzyszenia. Chór Miasta Radomia „Sancti Casimiri Cantores Radomienses” pod dyrekcją księdza Wojciecha Szarego zaśpiewał kolędy. Świąteczny program słowno-muzyczny „Cicha noc” przygotowali i wykonali uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga.

Stowarzyszenie Pokoleń co roku nagradza osoby, które działają na rzecz lokalnej społeczności i wspierają działalność organizacji.

Włodzimierz Wolski, szef Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Radomiu i członek Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń wręczył medal „Przyjaciel Dziecka”. W tym roku otrzymały go Iwona Kędzior-Biedrzycka, lekarz pediatra oraz Bożena Marczykowska, dyrektorka Zespołu Szkół Plastycznych.

Stowarzyszenie Pokoleń jest organizacją niepolityczną, prowadzi działalność wystawienniczą, wydawniczą, organizuje cykle wykładów, prowadzi konkursy
dla utalentowanej młodzieży. Promuje Radom, kulturę miasta i regionu, wspiera młode talenty. A przede wszystkim łączy pokolenia.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • O ekonomii w Polsce na greckim przykładzie

    Sytuacja w Polsce jest niezła, ale powinniśmy reformować finanse publiczne - uważa profesor Sławomir Bukowski, prorektor radomskiego uniwersytetu. O kryzysie w Grecji i recepcie dla polskich finansów profesor mówił podczas wykładu zorganizowanego przez Radomskie Stowarzyszenie Pokoleń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej