Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Radni oskarżają prezydenta i jego zaplecze

czwartek, 21 grudzień 2017 17:40
Dział: Wiadomości
Autor 

„Byliśmy szykanowani, ośmieszani i podważano nasze kompetencje jako radnych” - mówią Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz i Marcin Kaca. Swoje oskarżenia kierują pod adresem prezydenta Radomia i jego otoczenia.

 

Milczenie dwojga radnych, którzy w poniedziałek opuścili Klub Radnych PO, trwało trzy dni. W czwartek zdecydowali się na spotkanie z mediami, na którym informowali o powodach odejścia z klubu radnych PO. - Od jakiegoś czasu głośno mówiło się w szeregach PO w Radomiu, że nie ma dla mnie miejsca w tej partii. Że składam interpelacje, i że zadaję dużo i dziwnych pytań – mówi Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz, była radna PO.
Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz mówiła także, że ma bardzo dużo wrogów w radomskiej Platformie Obywatelskiej. - Z informacji uzyskiwanych od pracowników urzędu miejskiego i z otoczenia pana prezydenta wynikało jasno, że jako radna PO jestem szkalowana, ośmieszana, podważane są moje kompetencje przez zaplecze polityczne pana prezydenta – dodaje.
Radna Pastuszka-Chrobotowicz twierdzi, że o sytuacji wielokrotnie rozmawiała z prezydentem Radosławem Witkowskim i przewodniczącym Klubu Radnych PO Wiesławem Wędzonką. Uprzedzała także, że nosi się z zamiarem opuszczenia Klubu Radnych tej partii. Praktycznie te same powody, o których mówiła radna Pastuszka-Chrobotowicz, stanęły także u podstaw decyzji o opuszczeniu Platformy przez radnego Marcina Kacę. -
Moje starania i wysiłki spotykały się nie tylko z brakiem uznania pana prezydenta i jego otoczenia, ale także z bezprzykładną i nieuzasadnioną krytyką, a nawet z szykanami – mówi Marcin Kaca, były radny Platformy Obywatelskiej.
Obydwoje radni konsekwentnie unikają pytań dziennikarzy. Nie chcą na nie odpowiadać ze względu na – jak tłumaczą - Święta Bożego Narodzenia.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • PO: liczymy na rozmowy merytoryczne, nie polityczne

  Jesteśmy gotowi na kompromis i oczekujemy kompromisu – mówią radni PO przed rozmowami na temat zmian w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Jak dodają, są za budową rehabilitacji, ale po stworzeniu nowego kosztorysu i nie kosztem budowy trasy N-S.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej