Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Jest projekt budżetu powiatu na rok 2018

czwartek, 21 grudzień 2017 17:08
Dział: Wiadomości
Autor 

Jest projekt budżetu powiatu na rok 2018. Przychody mają wynieść 134 miliony złotych, wydatki prawie 149 milionów. Ponad 20% wydatków powiat przeznaczy na inwestycje.

 

W 2018 roku powiat zamierza przeznaczyć na inwestycje nieco ponad 30 milionów złotych. Największa część tych pieniędzy, bo aż 24 miliony, przeznaczona zostanie na drogi. - Zarząd przyjął takie stanowisko, żeby inwestycje drogowe były rozdzielone sprawiedliwie. Czyli w każdej gminie będzie taka inwestycja – mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski.

Najważniejsza inwestycja, na którą powiat chce starać się o wsparcie unijne, to rozbudowa tras Młódnice – Jarosławice – Cerekiew – Radom oraz Taczów – Taczówek – Milejowice wraz z budową ścieżek rowerowych. Partnerem powiatu ma być Radom, bo to projekt kompleksowy. I ważny dla powiatu, bo można pozyskać aż 21 milionów złotych. - Niewiele jest już projektów unijnych, w których można pozyskać aż 80% dofinansowania. Zawężają się też obszary, w których można aplikować o te środki – uważa starosta.

Na pomoc społeczną powiat przeznaczy ok. 20 milionów złotych. Mniej więcej tyle samo pójdzie na utrzymanie szkół ponadgimnazjalnych oraz na ochronę zdrowia. W ochronie zdrowia powiat planuje też inwestycje – przeznaczy na nie blisko 5 milionów złotych. W większości to kwota zapewniająca wkład własny w projektach unijnych, w tym 1,5 miliona na rozbudowę szpitala w Pionkach. - Projekt na który mamy pozwolenie na budowę przewiduje modernizację dwóch oddziałów: ginekologiczno-położniczego i chirurgicznego wraz z blikiem operacyjnym. Na to potrzeba ok. 8 milionów złotych – mówi Mirosław Ślifirczyk.

Na przebudowę i modernizację szpitala w Iłży powiat zarezerwował na wkład własny 2 miliony złotych. Głosowanie nad budżetem – w piątek.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • "Niedziela z Powiatem" czyli rodzinny festyn starostwa

  Starostwo Powiatowe w Radomiu rozpoczyna w niedzielę 27 maja cykl spotkań pod nazwą „Niedziela z Powiatem”. Spotkania z mieszkańcami powiatu radomskiego będą miały charakter rodzinnych festynów. O szczegółach mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski.

 • Mistrzowie sportu z powiatu

  Władze powiatu nagrodziły najlepszych sportowców i trenerów w 2017 roku. Wyróżnienia otrzymali też zasłużeni działacze i szkoły, biorące udział w igrzyskach Szkolnego Związku Sportowego.

 • Dopłaty, czy większe opłaty? Dyskusja na temat opłat za obiekty sportowe

  Budżet Radomia został uchwalony, ale wciąż trwają dyskusje na temat wprowadzonych zmian. Kluby sportowe alarmują, że muszą teraz płacić znacznie więcej za wynajem obiektów MOSiR.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej