Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Ani Air Show, ani inwestycji ?

wtorek, 19 grudzień 2017 16:55
Dział: Wiadomości
Autor 

Nie będzie nowych inwestycji ani pokazów Air Show. Zagrożone będą też wypłaty dla pracowników w jednostkach gminy. Takimi konsekwencjami braku uchwały budżetowej straszy Prezydent Radomia i apeluje o kompromis w tej sprawie.

 

Prezydent Radomia Radosław Witkowski ogłosił na dzisiejszej konferencji prasowej pierwsze efekty wczorajszej decyzji Rady Miejskiej. Chodzi o odrzucenie uchwały budżetowej.
- Już dziś musieliśmy unieważnić cztery przetargi związane z inwestycjami w ramach budżetu obywatelskiego – informuje Radosław Witkowski.
Wspomniane projekty to budowa boiska Zespołu Szkół Elektronicznych, plac zabaw w Ogródku Jordanowskim, chodniki i tereny zielone przy ulicy Kusocińskiego oraz modernizacja parku Południe. Prezydent alarmuje: to dopiero początek. Jego zdaniem szykują się jeszcze poważniejsze zagrożenia dla funkcjonowania miasta.
- Trzeba będzie wstrzymać realizację radomskiego programu drogowego. Niestety, nie będziemy mogli zakupić sprzętu kardiologicznego dla szpitala – alarmuje Radosław Witkowski.
Zabraknie też pieniędzy na Air Show. I może być problem z wypłatami dla pracowników jednostek gminy. Radosław Witkowski apeluje o rozsądek i wyciąga rękę do opozycji.
- Jesteśmy gotowi do rozmów z radnymi. Nie ma zgody jednak na partykularną grę polityczną, jak wczoraj uprawiali radni - podkreśla Radosław Witkowski.
Jeżeli budżet nie zostanie uchwalony w sumie ma gmina będzie musiała wstrzymać w sumie 80 projektów inwestycyjnych.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej