Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

PiS: Niech prezydent weźmie się do pracy

wtorek, 19 grudzień 2017 16:53
Dział: Wiadomości
Autor 

„Słowa prezydenta przyjmujemy z zażenowaniem i niech albo weźmie się do pracy albo poda do dymisji ” - tak przedstawiciele PiS komentują konferencję prasową prezydenta Radomia, poświęconą temu, jakie skutki będzie miał brak uchwały budżetowej na 2018 rok.

 

Przewodniczący radomskich struktur PiS, poseł Wojciech Skurkiewicz, uspokaja – jego zdaniem to, że w poniedziałek radni nie przyjęli budżetu nie jest tragedią dla miasta. - Budżet na 2017 rok jest. Jeżeli nie został przyjęty budżet na 2018 rok to nic nadzwyczajnego się nie dzieje bo gmina w pierwszych tygodniach nowego roku może funkcjonować w oparciu o tak zwane prowizorium budżetowe – mówi Wojciech Skurkiewicz, poseł PiS.
Poseł Skurkiewicz pozwolił sobie także na apel skierowany do radomskiej Platformy Obywatelskiej. - My recenzujemy poczynania prezydenta Witkowskiego i apelujemy jeszcze raz o to, żeby wewnątrz Platformy Obywatelskiej zakończyli plemienne walki bo to jest bardzo negatywnie odbierane przez radomian i jest niekorzystne dla miasta – dodaje poseł.
PiS jednak nie wyklucza współpracy z prezydentem na temat zmian w projekcie budżetu Radomia na 2018 rok. - Oczywiście jeżeli prezydent zna telefon do przewodniczącego Klubu Radnych PiS i do przewodniczącego PiS posła Wojciecha Skurkiewicza, to proszę zadzwonić i umówić spotkania. Do takich rozmów możemy wtedy wrócić – mówi Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu. .
Jak mówią przedstawiciele PiS, z zażenowaniem przyjęli dzisiejszą konferencję prezydenta Radomia, podczas której mówił o skutkach poniedziałkowego głosowania. - Ja bym radził prezydentowi, idąc za słowami premier Ewy Kopacz, niech pan przestanie miauczeć i weźmie się do roboty. Ma pan dwa wyjścia: albo odbudować większość w Radzie Miejskiej, albo podać się do dymisji. Na dziś utracił pan możliwość kierowania naszym miastem – dodaje Dariusz Wójcik.
Jak poinformował przewodniczący Rady Miejskiej, radni budżetem Radomia na 2018 rok ponownie zajmą się w styczniu.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

 • Znamy kandydata PiS na prezydenta Radomia!

  Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono listę kandydatów na fotele prezydentów miast. W tym gronie znalazło się nazwisko Wojciecha Skurkiewicza, który wystartuje w wyborach w Radomiu.

 • Kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia ?

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – przedstawi swojego kandydata na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych. PiS już wie kto to będzie, ale milczy na ten temat. Na giełdzie nazwisk prowadzi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

 • Radomski ZDZ otrzymał certyfikat MON

  Trzy szkoły z Radomia, Lipin i Białobrzegów prowadzące klasy mundurowe wezmą udział w II edycji pilotażowego programu „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. W czwartek wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz wręczył wymienionym szkołom certyfikaty MON.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej