Dzisiaj jest: 26 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Przewodniczący PO o radnych: „Skrajnie nieodpowiedzialni”

wtorek, 19 grudzień 2017 16:50
Dział: Wiadomości
Autor 

Radni Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz i Marcin Kaca, którzy w poniedziałek opuścili Klub Radnych PO nie są już także członkami Platformy. „To skrajna nieodpowiedzialność” - komentuje postawę radnych przewodniczący radomskiej Platformy Rafał Rajkowski.

 

Decyzja Katarzyny Pastuszki-Chrobotowicz i Marcina Kacy o opuszczeniu Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej wywołała zaskoczenie i konsternację w szeregach radnych tego klubu. Konsternacja jest tym większa, że oboje radni nikogo w Platformie nie poinformowali wcześniej, że zamierzają klub tej partii opuścić. Oboje przestali być także członkami Platformy. Ich wykluczenie z szeregów partii nastąpiło automatycznie, zgodnie z paragrafem 9 statutu PO. - Radni nie uzasadnili swojej decyzji i nie mieli chyba odwagi o niej poinformować ani mnie jako szefa partii, ani szefa klubu Wiesława Wędzonki. Najwyraźniej zdecydowały osobiste interesy i wstyd było im to przyznać. Jak pokazuje doświadczenie, tacy ludzie szybko znajdują się na marginesie polityki. Ja bym ocenił ich decyzje jako skrajnie nieodpowiedzialne – mówi
Rafał Rajkowski, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Radomiu.
Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz i Marcin Kaca konsekwentnie odmawiają komentarzy w związku ze swoją decyzją o opuszczeniu Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej.
Jaka będzie przyszłość polityczna Katarzyny Pastuszki-Chrobotowicz i Marcina Kacy, nie wiadomo. Dziś są radnymi niezależnymi. Ale na korytarzach Rady Miejskiej w poniedziałek toczyły się rozmowy pomiędzy zwolnionym ze świadczenia obowiązków sekretarza miasta Rafałem Czajkowskim, a Katarzyną Pastuszką-Chrobotowicz i Marcinem Kacą. Oboje radni podczas sesji siedzieli wśród radnych PiS. Ci ostatni nie kryli z tego powodu zadowolenia. Współpracą z dwojgiem radnych niezależnych – jak potwierdził nam Marcin Dąbrowski, szef radomskiego SLD – jest zainteresowany także i Sojusz.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • PO: liczymy na rozmowy merytoryczne, nie polityczne

  Jesteśmy gotowi na kompromis i oczekujemy kompromisu – mówią radni PO przed rozmowami na temat zmian w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Jak dodają, są za budową rehabilitacji, ale po stworzeniu nowego kosztorysu i nie kosztem budowy trasy N-S.

 • Kolejny radny opuścił klub PO

  Dariusz Chłopicki opuścił Klub Radnych Platformy Obywatelskiej. Tym samym został też wyrzucony z partii. Teraz jest radnym niezależnym. Przedstawiciele PO sugerują, że ta decyzja została na nim wymuszona. Sam zainteresowany tego nie potwierdza.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej