Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Wyprawka pierwszoklasisty. Odblaski dla bezpieczeństwa

sobota, 16 grudzień 2017 15:57
Dział: Wiadomości
Autor 

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego systematycznie odwiedza kolejne szkoły, rozdając uczniom odblaskowe elementy. Tym razem razem odwiedziliśmy Przysuchę i Wolę Taczowską.

 

Szkoła w Woli Taczowskiej to mała placówka. Uczy się tu 160 uczniów. W pierwszej klasie naukę rozpoczęło teraz szesnaścioro. - Szkoła nasza znajduje się w takim miejscu, w którym brakuje oświetlenia dróg, poboczy, dzieci zaczynają lekcje od 7.30, czyli idą do szkoły wtedy, kiedy jeszcze jest ciemno, a kończą nawet o 16.00, więc od w okresie jesienno - zimowym również jest ciemno – mówi Adela Domańska, dyrektorka PSP w Woli Taczowskiej.

Dlatego nauczyciele starają się dziećmi na temat bezpieczeństwa na drogach rozmawiać. - staramy się na bieżąco pokazywać, mówić o bezpieczeństwie, także na lekcjach, jest to jednocześnie realizacja podstawy programowej – mówi Adela Domańska.

Z takiej wiedzy uczniów zadowolony jest dyrektor radomskiego WORD. - To cieszy, bo to duża zasługa nauczycieli, że tak dobrze przygotowali młodzież. Ja bym się cieszył gdybyśmy na swoje drodze tylko takie szkoły spotykali bo rzeczywistość pokazuje zupełnie co innego – mówi Dariusz Piątek.

Dzieci przygotowały bogaty program artystycznym, wraz z pokazem odblaskowej mody, a w nagrodę otrzymały odblaskowe elementy. - My nie tylko jesteśmy w Radomiu, ale w takich miejscowościach, jak dzisiaj Wola Taczowska, Zakrzówek, Podzakrzówek, Kazanów, po to żeby wszędzie te dzieci uświadamiać, ale poprzez nie docierać też do tych dorosłych uczestników ruchu drogowego – mówi Dariusz Piątek.

Szkoła w Przysusze, którą także odwiedzili w tym miesiącu przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego to spora placówka. - Specyficzna jednostka, nasza szkoła jest położona w dwóch budynkach ponieważ to reforma wymusiła. Dzieci na to spotkanie przyszły z drugiego budynku, pomogli rodzice i nauczyciele – mówi Leszek Wamil, dyrektor PSP nr 2 w Przysusze.

W PSP nr 2 uczy się prawie 500 uczniów. 40 w pierwszych klasach. - Od najmłodszych lat musimy edukować dzieci, bezpieczeństwo przede wszystkim na drodze, bezpieczeństwo rozumiane szeroko jest bardzo ważne – mówi Leszek Wamil.

Akcja Wyprawka dla pierwszaka ma trafiać do dzieci, ale przez rodziców. - Udział w tych spotkaniach biorą również rodzice. Bardzo nas to cieszy, bo oni też czynnie te dzieci wspomagają w noszeniu odblasków. Nauczyciele także. W wielu miejscach widzimy, że dzieci już te elementy odblaskowe mają przy plecakach, przy ubraniach. Cieszy nas to – mówi Zbigniew Mazurkiewicz, zastępca dyr. WORD w Radomiu.

To już niemal ostatnie spotkania w szkołach w tym roku . Kolejne akcje ruszą od stycznia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej