Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim

Oszustwa na wielką skalę. Dochodzenie radomskiej policji

piątek, 15 grudzień 2017 15:59
Dział: Wiadomości
Autor 
Ponad 8 tysięcy osób na terenie kraju zostało oszukanych przez grupę firm oferujących usługi telekomunikacyjne, telemedyczne i sprzedających energię elektryczną. Zarzut oszustwa i podrabiania dokumentów usłyszało 35 osób.

 

Dochodzenie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Płocku prowadzą policjanci z komendy mazowieckiej w Radomiu. - W trakcie prowadzonego śledztwa policjanci ustalili wstępnie siedem firm, które współpracowały z agencjami. Akwizytorzy z tych firm nakłaniali osoby, najczęściej starsze, do zawierania umów na usługi telekomunikacyjne, telemedyczne oraz na dostawę energii elektrycznej – mówi podinspektor Katarzyna Kucharska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.
Podpisywanie umów odbywało się – jak określa policja - w podstępny sposób. - Akwizytorzy przedstawiali się jako przedstawiciele operatorów, z którymi pokrzywdzeni mieli już podpisane umowy. Nie dawali pokrzywdzonym możliwości zapoznania się z cała dokumentacją, a do podpisu i do wglądu dawali tylko te strony, które wymagały podpisów. Osoby pokrzywdzone nie dostawały kopii takiej umowy – dodaje podinspektor Katarzyna Kucharska.
Zdarzały się sytuacje, że akwizytorzy podrabiali podpisy osób pokrzywdzonych. Na razie policja ustaliła ponad 8 tysięcy oszukanych – w większości – starszych osób. Zarzut oszustwa i podrabiania dokumentów usłyszało już 35 osób. Dwie z nich aresztowano. Jak informuje policja, sprawa jest rozwojowa.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • Był świadomy kiedy zadawał ciosy

  Maciej S., który w maju ubiegłego roku zamordował swoją byłą partnerkę i jej półtorarocznego synka był poczytalny w chwili dokonywania zbrodni. Taka opinię przesłani do radomskiej prokuratury biegli.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej