Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Uratowali życie i...pomogli w kupnie roweru

wtorek, 12 grudzień 2017 16:41
Dział: Wiadomości
Autor 
Ratownicy pomogli niepełnosprawnej osobie w zakupie nowego roweru. Kilka tygodni temu uratowali jej życie. Ale kiedy udzielali choremu pomocy, ktoś ukradł jego rower.

 

Pan Marek zasłabł na ulicy, znalazł się na pogotowiu. Ratownicy udzielili mu pomocy, ale w tym czasie skradziono mu rower.
- Ktoś powiedział, że mnie zna i zabrał rower. A ja tego pana pierwszy raz widziałem – żali się pan Marek.
Kiedy o kradzieży dowiedzieli się ratownicy, postanowili pomóc poszkodowanemu. Tym razem zbierając pieniądze na zakup nowego roweru. Do akcji włączyli się właściciele jednego z radomskich salonów rowerowych.
- Dowiedziałem się o całym zdarzeniu od Bractwa Rowerowego – informuje Szymon Pyrka,właściciel salonu rowerowego. - Od razu postanowiliśmy pomóc.
Pan Marek nie krył radości. Dzięki nowemu rowerowi będzie mógł kontynuować swoją pasję, czyli rowerowe wycieczki. To ważne dla jego zdrowia, ale też po prostu przyjemne zajęcie.
- Lubię jeździć po mieście, czasami wybieram się gdzieś dalej – mówi pan Marek.
Wycieczki będą tym przyjemniejsze, że nowy rower spełnia współczesne standardy.
- Rama dostosowana jest do wzrostu pana Marka. Rower posiada pełne wyposażenie – zaznacza Szymon Pyrka.
Rower pana Marka został oznakowany i zarejestrowany na policji.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • To były niespokojne święta

  Święta Wielkanocne minęły pracowicie przede wszystkim dla Pogotowia Ratunkowego i ambulatorium. W tym czasie karetki pogotowia wyjeżdżały 700 razy. Policja odnotowała 4 wypadki, w których 8 osób zostało rannych. Radomska „drogówka” zatrzymała 8 nietrzeźwych kierowców.

 • Bo ferie mają być bezpieczne. Pokazy na Borkach

  Nad zalewem na Borkach policja, straż pożarna i strażnicy miejscy mówili między innymi o zagrożeniach z jakimi dzieci i młodzież mogą spotkać się w czasie zimowego wypoczynku.

 • Pracowite święta dla służb ratunkowych

  Święta Bożego Narodzenia minęły w Radomiu pracowicie nie tylko dla Pogotowia Ratunkowego i ambulatorium. Dużo pracy mieli także strażacy i policjanci.

 • Ukradł rower pacjentowi. Pogotowie apeluje

  34-letni mężczyzna zasłabł na ulicy. Miał przy sobie rower. Wysłano do niego pogotowie. Lekarze zdecydowali o konieczności hospitalizacji. Rowerem miał się zaopiekować inny mężczyzna, który zaoferował poszkodowanemu pomoc. Niestety nie mówił prawdy. Rower został ukradziony. Pacjent ubolewa, bo na rower odkładał pieniądze przez długi czas. Pogotowie apeluje do wszystkich, którzy mogą pomóc. Także do złodzieja. Szczegóły – Elżbieta Cieślak, rzecznik pogotowia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej