Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Udana zbiórka dla schroniska

wtorek, 12 grudzień 2017 16:36
Dział: Wiadomości
Autor 
Dwa busy pełne karmy dla zwierząt, ciepłych koców, a także palet trafiły do radomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. To mikołajkowa akcja, jak co roku zorganizowana przez Stowarzyszenie Radomianie Razem

 

Stowarzyszenie Radomianie Razem taką akcję przygotowało już po raz trzeci. - Przeprowadziliśmy zbiórkę prezentów, to znaczy koców, kołder, dywaników oraz karmy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt w Radomiu – mówi Kazimierz Woźniak ze Stowarzyszenia Radomianie Razem.

W tym roku stowarzyszenie zaprosiło do współpracy radomskie spółdzielnie mieszkaniowe. - W tym roku wspólnie z mieszkańcami radomskich osiedli mieszkaniowych, którym bardzo chciałbym podziękować za ofiarność. Radomianie mają wielkie serca i kochają zwierzęta, co widać tutaj po tych darach, które dostarczyliśmy – mówi Jacek Szlegier z Radomian Razem.

Na apel stowarzyszenia odpowiedziały m.in. spółdzielnia Łucznik, Michałów i Śródmieście. - Bardzo szlachetna akcja. Tu rzeczywiście Radianie Razem byli prekursorami, my dołączamy sukcesywnie, spółdzielnia mieszkaniowa Śródmieście dołączyła właśnie w tym roku – mówi Dariusz Chłopicki, prezes SM Śródmieście.

Za pośrednictwem spółdzielni organizatorom łatwiej było dotrzeć z informacją do mieszkańców. Bo to spółdzielnie o akcji informowały. - Przede wszystkim na stronie internetowej a dodatkowo jeszcze w biurach spółdzielni wisiało na odpowiedniej tablicy – mówi Małgorzata Standowicz, prezes SM Michałów.

Dzięki temu w tym oku udało się zebrać więcej rzezy, niż rok temu. - Każda pomoc jest nam potrzebna i jak najbardziej mile widziana – mówi Monika Kaleta, kierowniczka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu.

Obecnie w schronisku przebywa ponad 570 zwierząt. Dzięki darom będą miały cieplej. Temu służą też palety – żeby budy nie stały na gołym betonie. Przy okazji schronisko przypomina i namawia do adoptowania zwierzaków. - Za każdym razem namawiamy do adopcji, przemyślnych, żeby nie było powrotów z adopcji. Bo adoptując psa godzimy się na to, że jest to członek rodziny, a nie zabawka na przykład przed świętami. To jest odpowiedzialność na całe życie – tłumaczy Monika Kaleta.

Radomianie Razem zapowiadają, że teraz będą tę akcję przygotowywać wcześniej. Możliwe, że zrobią ją także wiosnę.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomianie hojnie wsparli schronisko

  Półtorej tony karmy i ponad tysiąc koców – to efekt zbiórki dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu jaką już po raz czwarty przeprowadził radomski magistrat. Zbiórka darów dla schroniska trwała trzy tygodnie.

 • Bezpartyjna koalicja pod szyldem „Bezpartyjni Radomianie”

  Bezpartyjni Radomianie – pod takim szyldem - jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – wystartuje w tegorocznych wyborach samorządowych, koalicja radomskich stowarzyszeń bezpartyjnych. Kandydata koalicji na prezydenta Radomia poznamy najprawdopodobniej w czerwcu.

 • „Bieg na 6 łap”

  „Bieg na 6 łap” odbył się po raz drugi w Radomiu. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem radomian. Organizatorzy liczą, że dzięki temu przybędzie chętnych do adopcji czworonogów ze schroniska.

 • Bezpartyjni pójdą razem do wyborów

  To już pewne. Cztery bezpartyjne stowarzyszenia w Radomiu: Wspólnota Samorządowa, Radomianie razem, Radomski Samorząd Obywatelski i Bezpartyjni Radom, pójdą razem do wyborów samorządowych i wystawią wspólnego kandydata na prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej