Dzisiaj jest: 10 Czerwca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Bogumił, Małgorzata, Edgar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Alkohol nie jest im potrzebny. Konkurs rozstrzygnięty

wtorek, 12 grudzień 2017 16:32
Dział: Wiadomości
Autor 
Lepiej jest mieć pasję niż jej nie mieć, bo pasja daje szczęście – mówią uczniowie, którzy zwyciężyli w konkursie organizowanym przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Radomiu.

Konkurs plastyczno-fotograficzny zorganizowano pod hasłem „Otwieram się na życie, alkohol nie jest mi do tego potrzebny”. W siedzibie Zakładu Doskonalenia Zawodowego odbyło się rozstrzygnięcie. Magda została doceniona w konkursie plastycznym. - Robiłam moją pracę kilka godzin. Poprzez rysunki chcę powiedzieć, że lepiej jest spędzać czas z rodziną, zająć się sportem czy innym hobby. Ne warto dawać się nałogom – opowiada Magda.

Taki był cel konkursu i całego programu realizowanego przez radomski ZDZ, a finansowanego przez gminę. To program o nazwie „Trzeźwy umysł w zdrowym ciele”. - Te programy, które realizujemy, przynoszą skutek. Młodzież jest o wiele mądrzejsza, widzi inne formy spędzania czasu. Tym się zajmuje, a nie głupotami – mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Na głupoty nie ma czasu Gabrysia – laureatka konkursu fotograficznego. Bo fotografia to jej pasja. - Lepiej jest mieć pasję niż jej nie mieć – mówi. Bo pasja daje szczęście – dodaje. Tacy uczniowie mogą być wzorem dla innych – mówi pani Aleksandra, nauczycielka, która odebrała nagrodę w imieniu swojej uczennicy. - Jest różna młodzież. Ta, co stoi w bramie i jest młodzież, która ma swoje pasje i warto, żeby ta młodzież z bramy wzięła przykład z tej drugiej, żeby zmienili może otoczenie, pociągnęli za sobą innych – mówi Aleksandra Szczepanik-Szałas, nauczyciel w PSP nr 4 z oddziałami sportowymi.

Nagrodami w konkursie były między innymi artykuły malarskie, aparat fotograficzny. Tak, aby młodzi mogli dalej rozwijać swoje pasje.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • Radomski ZDZ otrzymał certyfikat MON

  Trzy szkoły z Radomia, Lipin i Białobrzegów prowadzące klasy mundurowe wezmą udział w II edycji pilotażowego programu „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. W czwartek wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz wręczył wymienionym szkołom certyfikaty MON.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej