Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Dary od Rossmanna dla Ośrodka Interwencji Kryzysowej

sobota, 09 grudzień 2017 14:32
Dział: Wiadomości
Autor 

Produkty za 27 tysięcy złotych otrzymał od sieci Rossmann radomski Ośrodek Interwencji Kryzysowej. To środki czystości, higieny osobistej, chemia gospodarcza, ale także produkty spożywcze dla dzieci.

 

Od kwietnia do października tego roku sieć prowadziła akcję promującą Klub Rossmann. Od każdego zakupu robionego w sklepach na kartę klubu, przy pomocy aplikacji mobilnej, sieć odprowadzała złotówkę na rzecz wybranej organizacji. - Kto kupował w sklepach Rossmanna w Radomiu złotówka z tego była przeznaczona na Ośrodek Interwencji Kryzysowej i w sumie uzbierało się aż 27 tysięcy złotych i te 27 tysięcy złotych to jest tu w tych towarach – mówi Włodzimierz Wolski, dyr. Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu, pokazując pomieszczenie zastawione pudłami. To artykuły, które w Ośrodku Interwencji Kryzysowej bardzo się przydadzą. Ośrodek musiałby je kupić, a dzięki darowiźnie od Rossmanna – zaoszczędzi. Zaoszczędzone pieniądze będzie mógł przeznaczyć bezpośrednio na pomoc potrzebującym. - Wybraliśmy to, co jest najbardziej potrzebne, czyli proszki do prania, płyny, środki higieny osobistej, odżywki dla maluchów. To na pewno będzie spożytkowane. Mamy masę podopiecznych. Teraz akurat, na gwiazdkę część tych produktów pójdzie w formie paczek, prezentów dla naszych podopiecznych – mówi Włodzimierz Wolski. dyr. Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu.
Na Mazowszu pomoc w takiej formie otrzyma 21 organizacji. Trafią do nich produkty za łączną kwotę prawie 500 tysięcy złotych. Akcja będzie kontynuowana w przyszłym roku

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rusza „Niebieski Tydzień”.

  Od poniedziałku w Radomiu trwa „Niebieski Tydzień”. To kampania skierowana głównie do ofiar przemocy domowej. Jednak przypadki przemocy zgłosić może każdy.

 • Szkolą z procedur. I uczą wrażliwości

  M.in. o tym, jak przełożyć suche zapisy ustawowe na rzeczywistą pomoc dla ofiar przemocy domowej – o tym przedstawiciele Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz MOPS-u rozmawiali ze strażnikami miejskimi.

 • OIK: więcej przemocy wobec dzieci i starszych

  Coraz więcej przypadków przemocy wobec dzieci, ale też wobec osób starszych odnotowuje radomski Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Bardzo dużo młodych nie radzi sobie także z codziennością – dodaje dyrektor ośrodka.

 • Coraz więcej eksmisji. Ludzie nie stawiają się na rozprawy

  Dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej apeluje do osób, którym grozi eksmisja: stawiajcie się na rozprawy. Coraz częściej sądy wydają wyrok eksmisji bez prawa do lokalu socjalnego. W wielu przypadkach takich wyroków można uniknąć – twierdzi dyrektor OIK w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej