Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Drewniane skarby w Domach Gąski i Esterki

sobota, 09 grudzień 2017 14:29
Dział: Wiadomości
Autor 

„Skarby i tajemnice Piotrówki” to nowy cykl spotkań i wystaw realizowany w Domach Gąski i Esterki. Pierwszym projektem jest otwarta niedawno wystawa o drewnianych skarbach archeologicznych.

 

W Domach Gąski i Esterki oglądać można wystawę „Drewniane skarby archeologiczne świadectwem użytkowania drzew i krzewów w średniowiecznym gospodarstwie domowym”. - Jest to wystawa planszowa przygotowana przez pracownika z instytutu botaniki Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, Katarzynę Cywę – mówi Małgorzata Cieślak-Kopyt z Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu.

Wystawa ma być opowieścią o tym, jak przodkowie wykorzystywali zasoby środowiska, jakie gatunki były powszechne w średniowiecznym rzemiośle. - Wystawę wzbogaciliśmy obiektami archeologicznymi. Bardzo ciekawymi, rzadko występującymi na wykopaliskach archeologicznych. Jest również wątek botaniczny, czyli przekroje, profile drzew pozyskane z Kozienickiego Parku Krajobrazowego – dodaje Małgorzata Cieślak-Kopyt.

Uzupełnieniem wystawy jest prezentacja multimedialna, która opisuje gatunki drzew ukazane na wystawie, a także historię i zmiany składu gatunkowego drzewostanu Europy i Polski w ciągu ostatnich 10 tysięcy lat.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radom na starych fotografiach

  Radomski fotografik Jerzy Kutkowski zaprosił radomian na pokaz starych zdjęć. Prezentacja odbyła się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

 • Ponad 700 na 38 Radomskiej Wystawie Psów Rasowych

  Ponad 700 psów w 150 rasach, można było podziwiać podczas 38 Radomskiej Wystawy Psów Rasowych, która odbyła się w Pakosławiu koło Iłży. Organizatorem wystawy był Związek Kynologczny w Polsce oddział Radom.

 • Muzeum im. J. Malczewskiego zaprasza na Noc Muzeów

  W najbliższą sobotę 19 maja w całej Polsce rozpocznie się Noc Muzeów. W Radomiu ta ciesząca się ogromnym zainteresowaniem impreza, zostanie zorganizowana już po raz 12-ty.

 • Nowa wystawa w muzeum im. J. Malczewskiego

  W najbliższy piątek w Muzeum im. Jacka Malczewskiego otwarta zostanie wystawa „Barwy dziecięcych losów.” Wystawa poświęcona jest dziecięcym bohaterom nowel i powieści szkolnych. Będzie można spotkać Małego Księcia, przejść przez szafę do Narni czy zajrzeć do chaty Janka Muzykanta.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej