Dzisiaj jest: 26 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Będą konsekwencje służbowe wobec kontrolera

czwartek, 07 grudzień 2017 16:51
Dział: Wiadomości
Autor 

Kontroler, który użył żelu pieprzowego wobec agresywnego pasażera, nie straci pracy – zapowiada prezes firmy, która kontroluje bilety w radomskich autobusach miejskich. Kontroler zostanie pouczony i przejdzie dodatkowe szkolenia.

 

Do zdarzenia doszło 30 listopada w autobusie linii numer 7. Do autobusu, na jednym z przystanków na ulicy 1905 Roku, weszło dwoje kontrolerów firmy Rewizor. Firma, na zlecenie MZDiK, kontroluje bilety w miejskich autobusach. W autobusie jechała grupa młodych ludzi bez biletów. Jeden z kontrolerów chciał spisać młodego człowieka i wtedy zaczęły się problemy. Kontroler został uderzony w głowę przez jednego z młodych mężczyzn. Doszło do szarpaniny z kolejnym pasażerem, który także nie miał biletu. Po kilkuminutowej przepychance kontroler użył żelu pieprzowego. Całe zdarzenie zarejestrował monitoring autobusu. W środę doszło do spotkania Piotra Wójcika, dyrektora MZDiK oraz Pawła Adamiaka, prezesa firmy Rewizor. - Po obejrzeniu zapisu monitoringu, prezes firmy Rewizor przyznał rację dyrekcji MZDiK, że kontroler przekroczył uprawnienia i niezasadnie użył żelu pieprzowego – mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu.
Dziś skontaktowaliśmy się z Pawłem Adamiakiem, prezesem firmy Rewizor, prosząc go o komentarz do tego zdarzenia. - Pasażer zaatakował kontrolera. Wiemy także, że została zwyzywana mama tego kontrolera. Natomiast niedopuszczalnym było użycie gazu przez naszego pracownika – mówi Paweł Adamiak, prezes firmy Rewizor z Gdyni.
Jak poinformował nas prezes Adamiak, żel pieprzowy, użyty przez kontrolera wobec agresywnego pasażera, był jego prywatną własnością. Prezes firmy Rewizor zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji służbowych wobec kontrolera. Nie będzie to jednak zwolnienie z pracy. - Spojrzymy na tę sprawę szerzej. Kontroler został napadnięty, a że trochę przekroczył swoje uprawnienia, to przeprowadzimy z nim rozmowę, przejdzie szkolenie z asertywności, oraz zostaną przeprowadzone rozmowy z przedstawicielami kontroli wewnętrznej firmy Rewizor i z dyrektorem zarządzającym – dodaje Paweł Adamiak.
Agresywny pasażer jadący na gapę został zatrzymany przez policję. Otrzymał trzy mandaty: za zakłócanie porządku, za wprowadzanie stróżów prawa w błąd oraz za jazdę autobusem komunikacji miejskiej bez biletu.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej