Dzisiaj jest: 29 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

Interes partyjny czy sprawy lokalne?

wtorek, 02 czerwiec 2015 17:04
Dział: Wiadomości
Autor 

Politycy radomskiej PO skierowali list otwarty do radomskich parlamentarzystów PiS. Są oburzeni działaniami PiS zmierzającymi do opóźnienia realizacji kontraktu z firmą Airbus Helicopters.

Działania polityków Prawa i Sprawiedliwości mogą zaszkodzić budowie fabryki Airbusa w Radomiu - uważa przewodniczący radomskiej Platformy Obywatelskiej Zbigniew Banaszkiewicz. – Dzisiaj nas bardzo niepokoi, wręcz można powiedzieć, że bulwersuje dążenie do tego, żeby opóźniać podpisanie umowy na dostawę helikopterów i zrobić to po wyborach parlamentarnych, gdy nie ma do tego żadnych przesłanek – mówi Zbigniew Banaszkiewicz. Radomska Platforma Obywatelska wystosowała list otwarty do senatora PiS Wojciecha Skurkiewicza i posła PiS Marka Suskiego. Domaga się w nim, aby zajęli stanowisko w tej sprawie i opowiedzieli się, czy działają na rzecz Radomia, czy reprezentują stanowisko władz swojej partii, która dąży do opóźnienia podpisania kontraktu z Airbusem. – Możliwość rozpoczęcia produkcji śmigłowców dla Polski przez firmę Airbus Helicopters jest z niecierpliwością oczekiwana przez mieszkańców Radomia, ponieważ właściciel firmy podjął decyzję o ulokowaniu jednego ze swoich zakładów w naszym mieście – cytuje fragment listu Jerzy Zawodnik, radny PO. Senator Wojciech Skurkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości przyznaje, że powstanie fabryki Airbusa w Radomiu jest uzależnione od podpisania porozumienia o dostawie śmigłowców. Ale nie jest bezpośrednio związane z umową offsetową, która na razie przewiduje powstanie centrum serwisowego w Łodzi. Deklaruje również, że jako parlamentarzysta z Radomia będzie wspierał sprawy ważne dla lokalnej społeczności. Równocześnie jednak opowiada się, tak jak jego partia, za podpisaniem umowy na dostawę śmigłowców po wyborach. Kierowany do niego list Platformy Obywatelskiej traktuje jako element zbliżającej się kampanii do parlamentu. – Przecież do tej pory cały czas słyszeliśmy, że firma Airbus chce budować zakład poza programem offsetowym. To nie wiem skąd pojawił się w tym momencie problem. To znaczy, czy Platforma chce żeby ten zakład był budowany w Polsce czy nie? - pyta Wojciech Skurkiewicz, senator PiS Wątpliwości nie mają politycy Platformy. Deklarują, że ze swojej strony dołożą wszelkich starań, aby fabryka produkująca podzespoły do śmigłowców Airbusa powstała w Radomiu. – My jako politycy Platformy Obywatelskiej dbamy i będziemy dbać o to, aby ten projekt nigdy nie był zagrożony, i aby ten projekt był zrealizowany – mówi Marta Michalska-Wilk, radna PO. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski we wtorek był nieobecny w Radomiu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej