Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Nowy przewodniczący PO: „Jesteśmy silni jak nigdy”

środa, 06 grudzień 2017 15:14
Dział: Wiadomości
Autor 

Rafał Rajkowski, nowy przewodniczący PO w Radomiu zapowiada, że będzie łączył młodość z doświadczeniem. Przekonuje, że PO w mieście jest silna tak bardzo, że „góry może przenosić” i nie wyobraża sobie, że nie będzie problemem dla PiS-u.

 

Stanowimy jedną, silną drużynę – mówi na pierwszej po wyborach wewnętrznych konferencji prasowej, nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Radomiu, Rafała Rajkowski. Zapewnia: - Będę łączył doświadczenie z energią, które powodują, że jesteśmy w stanie góry przenosić.

Nowy przewodniczący mówi o sile i jedności, tymczasem od wyborów wewnętrznych z obozu PO napłyną różnorodne informacje. Kontrkandydat Rafała Rajkowskiego, Wiesław Wędzonka już wczoraj na naszej antenie mówił o zdradzie. - Normalny kolega i normalna koleżanka mówi: Wiesiek nie chcę i nie zagłosuję na ciebie. Ja się nie obrażam. Natomiast jeżeli ktoś mówi, że jest wszystko ok i idziemy razem i realizujemy, a potem okazuje się, że kilkadziesiąt osób zdradza, to znaczy, że coś jest nie w porządku. Nie ze mną, a z tymi ludźmi, z ich sumieniem i słowem. Dla mnie słowo jest bardzo ważne - twierdzi.

Wiesław Wędzonka liczył na wiesze poparcie w głosowaniu na przewodniczącego partii w Radomiu. Zdobył 55 głosów. Rafał Rajkowski – 131. Dziś nowy przewodniczący Wiesławowi Wędzonce dziękował. - Wiesław bardzo dziękuję za dotychczasową współpracę. Liczę na dalszą współpracę – mówi Rafał Rajkowski.

Nowy przewodniczący chce doprowadzić partię do zwycięstwa w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Radomiu. Jest przekonany, że PO, taka jaka jest obecnie, będzie silnym przeciwnikiem dla PiS-u. - Nie wyobrażam sobie, żebyśmy w tak mocnej drużynie nie byli problemem dla naszych oponentów...Jesteśmy silni jak nigdy – przekonuje Rafał Rajkowski.

W najbliższym czasie – jak zapowiada – zbierze się rada powiatu, która wybierze pozostałych członków nowego zarządu partii w mieście. Pytany o kandydata na prezydenta Rafał Rajkowski mówi, że liczy na ponowny start Radosława Witkowskiego. Sam prezydent zapowiedział w programie tv Dami „Kelles-Krauza 13”, że z decyzją o ewentualnym starcie w wyborach wstrzyma się do czasu zakończenia prac i wprowadzenia ewentualnych zmian przez rząd w ordynacji wyborczej.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • Zainwestują w rozwój szkół zawodowych

  Prawie 16 milionów złotych otrzyma blisko 30 szkól zawodowych z Radomia i powiatu radomskiego na staże i praktyki oraz na wyposażenie pracowni i atrakcyjne zajęcia lekcyjne. Wszystko w ramach mazowieckiego programu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.

 • PO: liczymy na rozmowy merytoryczne, nie polityczne

  Jesteśmy gotowi na kompromis i oczekujemy kompromisu – mówią radni PO przed rozmowami na temat zmian w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Jak dodają, są za budową rehabilitacji, ale po stworzeniu nowego kosztorysu i nie kosztem budowy trasy N-S.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej