Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Wolontariat cały czas w modzie

środa, 06 grudzień 2017 15:04
Dział: Wiadomości
Autor 

Maja Laskowska, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu została Wolontariuszem Roku 2017. Wyróżnienie odebrała podczas gali, która odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych.

 

Gala była między innymi podsumowaniem całorocznej działalności wolontariatu w Centrum Młodzieży „Arka”. Jak mówi ksiądz Andrzej Tuszyński, moda w Radomiu na wolontariat nie słabnie. - Wolontariat przy „Arce” trwa już 20 lat. Początkowo myślałem, że będzie to krótka moda. Ale okazało się, że wolontariat jest cały czas na topie. Mamy młodych i chętnych ludzi do pomagania. Nie ma kryzysu jeżeli chodzi o wolontariat – mówi ksiądz Andrzej Tuszyński, dyrektor Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu.
Podczas uroczystej gali, zorganizowanej – jak co roku – z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu, przyznano wyróżnienia w trzech kategoriach: klub roku wśród szkół podstawowych i wśród gimnazjów oraz wolontariusz roku. - Piękną cechą polskiej młodzieży jest szczególna wrażliwość na ludzi potrzebujących dobrego serca – mówi ksiądz biskup
Henryk Tomasik, ordynariusz Diecezji Radomskiej.
W kategorii szkół podstawowych wyróżniono klub wolontariuszy z PSP numer 6. W kategorii gimnazjów – po raz drugi z rzędu – najlepszym okazał się klub z PSP numer 10, czyli dawnego PG 10. Natomiast Wolontariuszem Roku 2017 został Maja Laskowska, wolontariusza z Centrum Młodzieży „Arka” i uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu. - Działam w wolontariacie przy radomskim Amfiteatrze. Pomagam tam niepełnosprawnym. Jestem także liderką w „Arce” - mówi
Maja Laskowska, Wolontariusz Roku 2017.
Maja wolontariuszką jest od 3 lat. W radomskiej „Arce” działa około 1300 wolontariuszy. Od wiosny 2016 roku w Radomiu funkcjonuje także Międzynarodowe Centrum Wolontariatu.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • „Świeć z Energą” przekazuje sprzęt AGD dla radomian

  Cztery działające w Radomiu organizacje pozarządowe, otrzymały sprzęt AGD, który Radom wygrał w konkursie „Świeć z Energą”. W rywalizacji na najładniejszą iluminację świąteczną, Radom na Mazowszu był bezkonkurencyjny. W skali ogólnopolskiej zajął 8 miejsce.

 • "Ośmiu Wspaniałych"czeka na kandydatów

  Jeszcze tylko do 9 marca można zgłaszać kandydatów do XIX Radomskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Konkurs od lat przeprowadzany jest w dwóch kategoriach wiekowych. Finałowa gala „Ośmiu Wspaniałych” odbędzie się w kwietniu.

 • Świetlica „urosła”. Więcej miejsca dla dzieci przy Marii Gajl

  Przy ulicy Marii Gajl otwarta została świetlica „Bezpieczna Przystań”. Miejsce powstało dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Arka i miasta przy wsparciu unijnych funduszy.

 • Skuter w nagrodę. Wcześniej kurs i egzamin

  Jakub Kwiecień z Przysuchy odebrał nagrodę, skuter, który wygrał w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Wcześniej musiał zdać egzamin na prawo jazdy kategorii AM.

   

   

  Sam konkurs odbył się w październiku. Skierowany był do młodych osób, między czternastym a siedemnastym rokiem życia, które nie mają jeszcze prawa jazdy kat. AM. 0 Chcielibyśmy, żeby to się rozwijało, żeby ci młodzi ludzie, którzy wyjeżdżają na ulice skuterami posiadali odpowiednie kwalifikacje i posiadali odpowiednią wiedzę do tego, żeby się bezpiecznie poruszać po drogach – mówi Dariusz Piątek, dyrektor radomskiego WORD.

  Najlepiej z konkursowymi zadaniami poradził sobie Jakub Kwiecień z Przysuchy. Wygrał kurs prawa jazdy kategorii Am oraz skuter. Dwa tygodnie temu skończył kurs i zdał egzamin, teraz odebrał skuter. - Był trudniejszy od konkursu, bo trzeba było się nauczyć większego zakresu. No i tam był sam symulator, tutaj była prawdziwa jazda. Na symulatorze jest jednak bezpieczniej - mówi Jakub Kwiecień.

  Za dwa lata Jakub Kwiecień zamierza zdawać na prawo jazdy kategorii B, chce też zdobyć uprawnienia na wyższe kategorie motocyklowe. A teraz przetestował swój nowy skuter na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego

   

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej