Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Michalczewski kupi nowe autobusy

wtorek, 05 grudzień 2017 16:32
Dział: Wiadomości
Autor 

Firma Michalczewski podpisała z MZDiK umowę na obsługę pięciu linii komunikacji miejskiej w Radomiu. Na liniach 1, 2, 5, 6 i 26 pasażerowie będą wożeni nowymi autobusami marki Autosan.

Zakup nowych autobusów były jednym z wymogów przetargu na obsługę linii 1, 2, 5, 6 i 26 ogłoszonego przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Przetarg, na który wpłynęło 7 ofert, wygrała firma Michalczewski. Radomski operator okazał się najtańszy. Zaoferował blisko 89 milionów złotych brutto za 10-letnią umowę. Już wiadomo, że do obsługi linii 1, 2, 5, 6 i 26 firma Michalczewski zakupi 28 nowych autobusów marki Autosan Suncity 12LF. Autobusy będą w pełni klimatyzowane, wyposażone w „ciepły guzik”, System Informacji Pasażerskiej, nowoczesne kasowniki, ładowarki USB, wewnętrzny monitoring i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nowy przewoźnik będzie wykonywał milion 670 tysięcy wozokilometrów rocznie. Pierwsze cztery nowe autobusy wyjadą na radomskie ulice 1 sierpnia przyszłego roku. Dziesięć dni później wyjedzie już siedemnaście takich autobusów, a od 21 sierpnia na liniach 1, 2, 5, 6 i 26 firma Michalczewski ma realizować przewozy kompletem 26 nowych autobusów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej